Het nog ongeslagen, reeds bejaarde reserve-team van Merselo on der leiding van Harrie Strijkijzer kwam naar Oostrum. Een zware opgave voor het jeugdige team van Oostrum, dat beslist moest winnen om alsnog een feestavond te behalen. Uiterst gemotiveerd dus begonnen we om precies elf uur. Dit re sulteerde reeds na 6 minuten in het openingsdoelpunt, dat op uiterst koele manier gescoord werd door Ger Draaisma (1-0) Een schok voor Merselo, maar voordat ze deze schok verwerkt had den had het felle Oostrum reeds voor de tweede maal toegeslagen. Na een fraaie aanval, liet één van onze ervaren mannen, Toet Poels, z'n kans niet onbenut door zuiver in te schuiven en hij liet daarmee de keeper met de biernaam kansloos (2-0) Het voetbal van Oostrumzijde bleef van hoog niveau, waardoor Merselo in de eerste helft vrijwel geen kans kreeg. In de 2e helft moesten de Oostrummers zich onderwerpen aan de aanvalsdrift van Merselo, omdat ze reeds veel hadden gegeven. Al snel bleek dat onze onhandige houthakker op uiterst bekwame wijze werd vervangen door de uit Italië overgevloegen Harrie - Krol - van Bergen. Ook Jean Marie de Bruijn stak in topvorm en daardoor werd het Merselo vrijwel onmogelijk gemaakt om te sco ren. Toch begonnen te knieën van de vele fans nog te trillen, toen een vrije trap van 22.15 meter op de kruising werd ge stuurd. Maar U voelt het al, aan de beide winstpunten was niets meer af te dingen en aldus werd deze veldslag verdiend in ons voordeel beslist. Er was eens een zonnige zondagmiddag. De wedstrijd begon, maar drie kwartier later was het rust. In de tussentijd hadden wij ontdekt dat we helaas geen laarzen bij ons hadden. Er was geen publiek achter de dranghekken, die er overigens helemaal niet waren, en het publiek ook niet. Het was in de 11e minuut dat on ze cowboy Martien in een gestrekte galop de achterhoede van IVO passeerde en een daverende knal op de lat gaf. Maar in de 13e minuut viel de beslissing. De scheidsrechter gaf een strafschop en het publiek (Theo) was buiten zinnen. Jan wist deze te verzil veren in een gouden treffer. Langzaam maar zeker begonnen we toch naar de rust toe te leven. Na het verlossende fluitsignaal togen we richting kleedlokaal. Na een verkwikkende toespraak kon den we dan wederom terug naar het veld om te proberen de wed strijd verder naar ons toe te trekken. Na 10 minuten verloor Martien z'n linker-hoef, waarna hij helaas het veld moest verla ten. In de 20e minuut kreeg Leo een mooie kans, maar net toen hij wilde schieten zonk hij weg in het drijfzand. We konden hem hieruit ternauwernood redden. Het was Jan z'n schuld, want die schoot van 30 meter afstand op de lat. Na deze kans opende de tegenstander een offensief dat in de modder strandde. Ondanks

Oostrum's Weekblad | 1983 | | pagina 11