DAMES O.V.B. Dinsdag, 30 november Surprise-kienen. Deze avond wordt gehouden in zaal "DE KARKLINGEL", aanvang: 2000 uur. Het bestuur. LEDEN VAN DE L.V.B., O.V.B. EN OUDERVERENIGING. Donderdag, 25 november wordt er een lezing gehouden over het volgende onderwerp: Eerste hulp bij (dreigende) ongelukken. Korte inhoud van de lezing: We nemen tegenwoordig aan, dat heel veel leerstrubbelingen stoelen op taalmoeilijkheden. Deze taal spreken we, beluiste ren we en gebruiken we als middel om te kunnen denken. We lezen ze en we schrijven ze. Het lichaam en de geest moeten echter voldoende in staat blijken: spreken lijkt zo vanzelfsprekend, maar er wordt gezamenlijk overdacht aan welke voorwaarden elk kind moet leren voldoen, als het al luisterende en sprekende onze taal "vanzelfsprekend" verwerft. Spreker is Dhr. W.Schols. Dhr.Schols heeft op vele terreinen van het onderwijs ervaring opgedaan. Hij is werkzaam geweest als onderwijzer, schoolhoofd, logopedist en docent Nederlands. Nadien heeft hij de functie van Inspecteur van het Lager Onderwijs vervuld. Na zijn pensio nering houdt hij zich nog steeds met genoemde onderwerpen be zig. De vergoeding van deze lezing is bestemd voor enkele oud-leer lingen (broeder - onderwijzer - logopedist) van Dhr.Schols, die eerder gewerkt hebben op het Instituut voor Doven te St. Michielsgestel, maar die nu een internaatsschool voor dove kin deren besturen in Limbe-MalawiAfrika, alsmede om inlandse kloosterzusters op te leiden in het onderrichten van dove kin deren. Deze voor vele ouders en belangstellenden ongetwijfeld belang wekkende lezing begint om 20.00 uur in het Gemeenschapshuis. Namens het bestuur v.d. L.V.B. Oudervereniging O.V.B. -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-Q-o-o-o-o-

Oostrum's Weekblad | 1982 | | pagina 7