Wanneer de wereld een dorp was met duizend inwoners, dan zou den er 700 niet-blanken wonen en 300 blanken. Wanneer de wereld een dorp was met duizend inwoners, dan zou den er 300 christenen wonen, 159 met een gekleurde huid en 141 blanken. Naast hen zouden er 700 niet-christenen leven. Wanneer de wereld een dorp was met duizend inwoners, dan .zou den er 700 niet kunnen lezen of schrijven, zouden er 600 in sloppenwijken of mensonwaardige hutten leven, zouden er 500 hongerig of onvoldoende gevoed naar bed gaan elke dag, zou de helft van het inkomen bij 60 mensen terecht komen. De andere helft zou door de overige 940 mensen gedeeld moeten worden. Wanneer dit de situatie in ons dorp zou zijn, zou zij ons te denken geven. Wat een mogelijkheid tot uitwisseling en onder linge verrijking. Maar ook: wat een noodzaak om een aantal toestanden onmiddel lijk te veranderen. Als dit ons dorp zou zijn, dan wisten we het wel. Maar het is in feite ons dorp, want het is onze wereld, en zó groot is die ook niet meer.' CECILIA-VIERING HARMONIE. Zoals U reeds is meegedeeld zal de Cecilia-viering van onze Harmonie plaats vinden op zondag a.s., 28 november tijdens de Hoogmis Deze Hoogmis zal mede opgeluisterd worden door ons Jongeren koor BLIJ NIEUWS. In deze donkere herfstdagen is er ineens volop licht en zon ge komen in de van Broekhuizenstraat 21. Annie en Theo Litjens zijn weer overgelukkig met hun tweede kind. Maandag, 22 november hebben zij vol vreugde en dankbaar zich gebogen over dit kleine wondere wezentje - voor hen een hemels geschenk. En Mariska is natuurlijk dolblij dat ze ook een broertje heeft, van nu af bestaat er voor haar geen mooiere jongensnaam dan: RUUD. "Goede ouders, gelukkige ouders, en een dorp in de natuur is wellicht alles wat een kind nodig heeft om een gelukkig mens te worden", schrijft Phil BosmansAls deze woorden van Phil Bosmans waar zijn, dan heeft Ruud Alles mee. Annie en Theo, van harte proficiat met jullie zoon RUUD,, moge hij temidden van jullie een gelukkige toekomst tegemoet gaan en jullie veel vreugde bezorgen. Uw pastoor. 10 -O-O-O-O-O-O-O-O-O-O-O-O-O-O-O-O-O-O-O-O-O-O-O-O-O-O-O-O-O-O-O-

Oostrum's Weekblad | 1982 | | pagina 10