MISDIENAARSBEURTEN Zaterdag:: 19.00 u, Ronald Hoex - Michel Ghielen - Willem Vollenberg - Ronny Reijnders Zondag 8.30 u. Ron Versleijen - Robin Oudenhoven - Sjonnie van Cuijck - Coen Litjens lOoOO u. Clemens Weijs - Wilbert Kusters - Bas Kiinen - Harm van Huet Vrijdag 14.30 u. Sander Martens - Clemens Weijs WIE_G0D_EERT^_RISKEERT Een pastoor van een uitstervend dorp had nog drie parochianen over. Voor zijn dood riep hij hen alle drie aan zijn sterfbed, en hij sprak hen toe: "Ik heb nu lang genoeg geleefd en ge preekt, vanaf nu moeten jullie het zelf doen; ga de wereld in, doe je best en bedenk, dat je eens verantwoording zult moeten afleggen" Toen stierf de pastoor. Zijn drie parochianen begroeven hem en gingen ieder huns weegs. De eerste parochiaan - zij was toevallig een vrouw - leefde zo als de wijze vrouw van het oude testament: werkend en zorgend, de Heer vrezend in hele praktische dingen, in een volledige dagtaak, binnen en buitenshuis. Dat werd haar door de wereld niet in dank afgenomen, want de wereld had het werken en het zorgen uit zijn agenda geschrapt en op iedere bladzijde geschreven: "Pluk de dag" en "kom op voor jezelf" De tweede parochiaan - hij was toevallig een man - leefde, naar het woord van de apostel, niet in de duisternis, maar als een kind van het licht, een kind van de dag. Hij keek dus met open ogen de wereld in, hij zag het kwaad en hij noemde het bij name. Dat bracht hem in botsing met de wereld, want de wereld zei: "Met zo'n mentaliteit gooi je alles in onze wereld in de war; wees wijzer of we zullen je wijzer mdken" De derde parochiaan - zij of hij, vlees of vis? - besloot niets te doen, behalve voor de rest van zijn leven naar de televisie te kijken0 Hij zag alle programma's, hij zag de werkende vrou wen en de gelovige mannen, hij zag onze rumoerige wereld als in een film aan zijn oog voorbijgaan, en hij zei: "Allemaal uitsloverijik maak mijn handen niet vuil". Toen kwamen de drie te sterven. Ze stonden voor de hemelpoort en Petrus deed open. De eerste deed haar relaas, ze zei:"Ik had nog meer willen doen, maar de wereld was hard en meedogen loos". Maar Petrus zei: "Treed binnen in de vreugde van Uw Heer". De tweede sprak: "Ik had nog meer willen doen, maar velen be letten mij nieuwe wegen te gaan". Maar Petrus zeiï"Treed binnen in de vreugde van uw Heer" Toen trad de derde naar voren, en hij sprak tot Petrus: "Ziehier

Oostrum's Weekblad | 1982 | | pagina 7