de W.W. en er is ook nog iemand geweest van de Sociale Dienst. Voor het thema "gezondheid" zijn twee mensen van de doktorale werkgroep uit Nijmegen ons iets komen vertellen over het vrou wenlichaam, specifieke vrouwenziektes en de relatie tussen arts en patiënt. Door middel van een rollenspel moesten we laten zien hoe mondig we zijn bij een arts. Betreffende het thema "natuur-geneeswijzen" ontvingen we een stencil over het gebruik van kruiden bij allerlei kwalen. De heer Hamsi uit Sevenum heeft ook nog een avond voorlichting ge geven over zijn manier van natuurlijk genezen. Bij het thema "homofilie" waren twee lesbische vrouwen en een homofiele man uitgenodigd om iets over zichzelf te vertellen en waar we vragen aan mochten stellen. Rondom het thema "politiek" hebben we uitgezocht hoe ons land bestuurd wordt (ministers, staatssekretarissen, eerste, tweede kamer) en speciaal hoe de gemeenten bestuurd worden. In verband daarmee hebben we een vraaggesprek gehad met een gemeentesekre- taris en een raadslid en bezochten we met de hele groep twee keer een raadsvergadering. Betreffende het thema "abortus" hebben we met elkaar gesproken over het vóór en tegen zijn hiervan. Voor het thema "opvoeding" hebben we een collage gemaakt, over hoe het vroeger was en nu, de verhouding tussen kinderen en ouders, sexuele voorlichting vroeger en nu, enz. Ook zijn er videobandjes met betrekking tot dit onderwerp afge draaid Daarnaast leerden we door middel van koncentratie-oefeningen naar elkaar luisteren en via spreekbeurten dingen zeggen in het openbaar. Ook zijn we naar de bibliotheek geweest om voorlich ting en is er iemand van de Rechtswinkel geweest om over rechts zaken te praten. Verder hebben we via de "1 minuut-vraag" van gedachten gewis seld over de grote schoonmaak, sinterklaaskadoszakgeld van de kinderen, emancipatie, besteding huishoudgeld, enz. Er waren tussendoor gezellige koffiepauzes, soms met gebak als er iets te vieren was. Altijd was er aandacht voor elkaar als men ergens mee zat. De begeleidster hield altijd alles in de ga ten en aandacht voor iemands problemen ging altijd vóór datgene wat op het programma stond. Er waren ook avonden waarop maar weinig gewerkt werd en die om welke reden dan ook gewoon gezellig gevuld werden; zoals een 50e verjaardag van iemand, waar de hele groep dan onverwacht met een zelfgemaakte Sarah op visite ging. Twee avonden zijn we bij de begeleidster op bezoek geweest en een avond naar het vrouwencafé. Op de afscheidsavond hebben we samen gefondued en nog veel en veel meer. Zo komt het dan ook, dat bijna ieder verslag eindigde met dat 6

Oostrum's Weekblad | 1982 | | pagina 6