Dames_LV.B. 13oktober_Woensdagmiddag 13.45 ubezoek aan het Nationaal Beiaardmuseum in Asten. kunt kijken en luisteren naar klokjes en bellen uit de tijd van Mozes, van de oude chinezen, van de Inca's etc. Prachtige middeleeuwse klokken, oude beiaarden, toren-uurwerken. Ook wordt er een korte film over klokkengieten vertoond; we worden in dit museum door een gids rondgeleid. Verder brengen we die middag een bezoek aan Museum Jan Vriends of te wel het natuur-studie centrum; dit ligt tussen de zeer waardevolle en interessante natuurgebieden de Groote Peel en de Strabrechtse Heide. De aanwezige biotopen, kruidentuin, bijenhal, levende insecten, insectartum, zoogdieren ruimte, vogelafdeling en aquaria zijn grote trekpleisters. De rondleiders weten jong en oud te boeien en de samenhang van levensgemeenschappen, speciaal v.d. Peel- streek duidelijk te maken. Er is in de natuur een logisch verband, d&t wil het museum laten zien. Dus zéér de moeite waard, vooral ook leerzaam voor de jeugd en daarom kunt U Uw kinderen vanaf 8 jaar ook meenemen; ook Uw man is welkom. Het vervoer moet U zelf regelen. We vertrekken om 13.45 u. bij het Gemeenschaps huis. Gaat U mee? Geef dit dan even door aan Mevr. D. Wolters tel. 82129 vóór 12 oktober. Entree volw. 2,==, kind. 1,==. Het bestuur v/d L.V.B. -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o- NIEUWS_UIT_DE_SCH00L2 De laatste tijd schijnt hier en daar weer hoofdluis voor te komen. Speciaal daar waar veel kinderen samenkomen bestaat de mogelijkheid dat dit legertje zich uitbreidt. De school zou dus een ideale plaats kunnen zijn voor dit kleine beestje. Men hoeft zich helemaal niet te schamen, wanneer men bij de kinde ren hoofdluis zou ontdekken, want door onderling kontakt kan men binnen de kortste keren een ongenode "gast" hebben. Als U bij een schoolkind hoofdonrein ontdekt, kunt U dit het beste meteen kenbaar maken bij het personeel. Ga onmiddellijk naar de apotheek om een afdoend middel te halen om daarmede Uw kind te behandelen. Nadat de schoolleiding enkele meldingen binnen heeft wordt de schoolarts gewaarschuwd en kan in ieders belang, een kontröle volgen. Als U de school bericht en Uw kind behandelt, zal er zeer waarschijnlijk bij een kontróle niets bijzonders ontdekt worden door de schoolarts, zoals in het verleden meestal het geval was. -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o- 3

Oostrum's Weekblad | 1982 | | pagina 3