groots gevierd. In plechtige processie met het Allerheiligste en het miraculeuse beeldje, trok men vanuit de kerk naar Trans Cedron, waar door professor Fèron, president van het Groot-Se minarie, de herdenkingsrede werd gehouden, gevolgd door een toe spraak van monseigneur Lemmens Uit het dagboek van pastoor Asselberghs blijkt dat zelfs Trans Cedron voor deze viering te klein was. Maar - zo schrijft pas toor Asselberghs in zijn dagboek - "gelukkig hadden we van Eduard Camps de beschikking gekregen over zijn land, gelegen aan de Wanssumse kant van Trans Cedron". In 1984 zal het honderd jaar geleden zijn, dat het O.L. Vrouwen beeldje van Oostrum gekroond werd. En het ziet er naar uit, dat men dit 100-jarig kroningsfeest zeker niet ongemerkt voorbij wil laten gaan. Nog twee jaar scheiden ons van 1984; maar men is nu al druk be zig om er ook in het jaar 1984 iets groots van te maken. En ik vind het geweldig, dat dit vanuit de gemeenschap komt; dat Maria - O.L. Vrouw van Oostrum - nog altijd van grote bete kenis is in het leven van onze Oostrumse mensen; dat zij een plaats krijgt in hun leven die haar toekomt. Immers door het - ja - van deze vrouw werd de wereldgeschiedenis heilsgeschiede nis Het begin is gemaakt. Enige parochianen, n.l. Piet Verheijen, Nol Linders en Henk Vermeulen hebben het plan opgevat om in 1984 het "O.L. Vrouwenbeeld van Oostrum" levensgroot in onze gemeenschap te plaatsen. Persoonlijk vind ik het een geweldig idee en sta ik vanzelfsprekend achter hun voorstel. Waar het beeld geplaatst zal worden is nog niet uitgemaakt, maar mogelijk op ons dorpsplein. Het wordt een houten beeld. Heel toevallig zijn de zo juist genoemde personen in kontakt gekomen met de pastoor van Breskens Waarschijnlijk hebben de meesten van U op de T.V. al de vele mooie beelden gezien, die deze pastoor, een echte kunstenaar, gemaakt heeft. Hij vond het geweldig voor Oostrum een beeld te mogen maken van "O.L. Vrouw van Oostrum"; hij heeft zelf een boom weten te be machtigen en is al aan het werk gegaan. Het beeld moet natuurlijk betaald worden, maar van een pastoor maS je natuurlijk verwachten, dat hij de onkosten zo laag mo gelijk houdt; bovendien is het de bedoeling, dat er een over kapping komt, zodat het beeld niet blootstaat aan regen en sneeuw. Verder wil men nog zorgen voor een stijlvolle entourage. Daarom is er op de Rabobank een bankrekening geopend t.n.v.: "100-jarig Kroningsfeest" 1400 09841. Maria en Oostrum zijn niet van elkaar te scheiden, velen hebben een grote verering voor O.L. Vrouw van Oostrum, velen hebben een groot vertrouwen (en met recht) in O.L. Vrouw van Oostrum.

Oostrum's Weekblad | 1982 | | pagina 7