meer; zo hard deed hij z'n best. Totdat de bom barstte, en zij hem naar zijn hoofd slingerde dat hij niets meer om haar gaf. Nooit was hij meer bij haar. Tijd om te praten of om gewoon ge zellig bij elkaar te zijn was er niet meer. Vreemden waren ze voor elkaar! Stomverbaasd keek hij haar aan. Ze had toch geen geld tekort. Hij werkte toch voor haar! Wat hier gebeurde is ook het geval met mensen die nooit aandacht hebben voor God, die nooit bidden, nooit de kerk eens binnen gaan. "Ja", zeggen ze: "Maar ik doe toch mijn best? Ik geef ieder het zijne, en wat voor verkeerds doe ik dan?" Ze doen zoveel, en ze doen zoveel goeds. Maar één ding ontbreekt er vaak aan: ze zouden iets minder moeten doen, en wat meer aandacht moeten besteden aan God zelf. Anders groeien ze mijlen ver van elkaar af. En zou dat de bedoeling zijn? HET ANGELUS-KLOKJE^ Enkele weken heeft het niet geluid; nu functioneert het weer. Wanneer het angelus-klokje geluid wordt, dan hoort U eerst drie keer een paar slagen, daarna luidt de klok iets langer. Je hoort kinderen dan wel 'ns zeggen: wat slaat die klok vreemd om 12 uur! De angelusklok werd vroeger in iedere pa rochie dagelijks geluid. Minstens 's middags om 12 uur, maar ook 's morgens en 's avonds. En wanneer het angelus geluid werd, dan bad men - waar men ook was - het bekende gebed: "het engele des Heren". (Angelus: is het latijnse woord voor: engel) Bij de eerste slagen van het klokje bad men:"De engel des Heren heeft aan Maria geboodschapt; en zij heeft ontvangen van de heilige Geest". Bij de tweede serie slagen van het klokje bad men: "Zie de dienstmaagd des Heren. Mij geschiede naar uw woord". En bij de derde serie slagen van de klok bad men: "En het Woord is vlees geworden, en het heeft onder ons ge woond" Wanneer daarna de klok even door ging luiden dan bad men: "Bid voor ons heilige moeder van God, opdat wij de beloften van Christus waardig worden. Heer, wij hebben door de bood schap van de engel, de menswording van Christus Uw Zoon leren kennen; wij bidden U: stort uw genade in onze harten, opdat wij door zijn lijden en kruis gebracht worden tot de heerlijkheid van de verrijzenis; door diezelfde Christus, onze Heer. Amen. Zo hield men het centrale punt van ons geloof levend in het gewone leven van iedere dag. Want over dit centrale punt van ons geloof gaat het in dit gebed. Wanneer U ons angelusklokje 's middags om 12 uur en 's avonds om 6 uur eens hoort, denkt U hier dan maar eens aan. Wat betreft ons Gemengd Koor hebben we hoegenaamd niets gemerkt 3 OEMENGD_ KERKE LI JK_ZANGKOOR^ JJEDANKT_

Oostrum's Weekblad | 1982 | | pagina 3