Vrijdag 15.00 u.Hans Holtackers-Ronny Pelzer Maandelijkse collecte In dit weekend onder alle H.Missen de maandelijkse collecte voor onze eigen kerk. Vergeet ook onder de vacantie uw kerk niet, zij vergeet ook U niet Vacantie Vacantie is een Latijns woord en betekent zoveel als: vrij zijn, vrij zijn van verplichtingen om vrij te zijn voor dingen die je graag doet. Als wij ons door de mode of door reisagentschappen laten dicteren hoe wij onze vacantie moeten doorbrengen, worden we eigenlijk weer slaven in plaats van vrije mensen. De consumptie maatschappij probeert met alle macht greep te krijgen op onze vacantie. Hoe verder je reist en hoe duurder de trip is, hoe beter je vacantie is. En wat is het fijn, als je veel dia's kunt tonen van je verblijf in zonniger streken. En hoeveel mensen vreten kilometers autosnelweg om bruin ver brand terug te kunnen keren van overbevolkte stranden. En komen dan weer doodmoe thuis. Dat heeft toch weinig te maken met vacantie: vrij zijn, doen wat je graag wil. Ik zou U graag enkele heel eenvoudige tips willen meegeven als vacantiefoldertje Maak U eens vrij voor U zelf. U bent geen machine. U moet zich eens kunnen ontspannen, zodat U weer bij U zelf kunt thuiskomen. De dingen waar we echt van leven, zijn meestal de niet-effi- ciënte dingen, de dingen die niets opbrengen: liefdevriendschap Schijnbaar zijn ze nutteloos en toch leven we ervan. Niets doen is soms heerlijk. Maak U eens vrij voor anderen. Drukke vaders hebben vooral veel goed te maken tijdens de vacan tie. Het grootste geschenk dat je aan anderen kunt geven, is vaak: tijd maken om te luisteren, tijd maken om te spelen met de kinderen. Maak tijd voor uw kinderen. Maak U ook eens vrij voor God. Als we ons tijdens de vacantie van zoveel dingen vrij zouden kunnen maken, zouden we ook ont vankelijk kunnen worden voor de bron van ons bestaan, voor de zorgende liefde van God, die zo bekommerd is om de mens. Als we God ontdekken, komen we tot rust, want Hij die ons lief heeft, draagt ons. Dan kan ook onze ziel tot rust komen in een stil en dankbaar gebed, wie rustig zijn leven uit de hand van God kan aanvaarden, kan ook andere mensen rust schenken. Ik wens U allemaal veel vreugde tijdens de vacantie. Ik wens U veel tijd om niets te doen, veel rust en bezinning, zodat deze vacantie U kracht zal geven voor een rijkgevuld nieuw werkjaar o-o-o-o-o-o-o—o—o-oo-o-o—

Oostrum's Weekblad | 1982 | | pagina 3