gekregen, voor wie de leuke dingen in het leven erg betrekkelijk zijn geworden. Een derde groep gaat helemaal op in werk of idea len en vervreemt van zijn omgeving. Wie gaat er nog wel eens de berg op om een overzicht te krijgen over zijn leven, waardoor wezenlijke dingen weer in zicht kanen. Wie gaat er nog wel eens de woestijn in om afstand te nemen van de dagelijkse beslommeringen en om de zin van het leven te ont dekken. De vastentijd is van oudsher een tijd van inkeer en be zinning, mede met het oog op het paasfeest. Aan het begin van het voorjaar draagt het bij tot vernieuwing van het leven. De berg opgaan, in de woestijn verblijven, het zijn middelen om te komen tot inkeer en bezinning: het zijn oude beelden van vas ten. Maar ook vasten is slechts een middel. Het doel is: vernieu wing van leven; vooruitlopend op de gebeurtenissen zou je van VERRIJZEN kunnen spreken. Het is erg gemakkelijk om niet na te denken, zich niet te bezinnen op de afgelegde weg en het bereik te resultaat. Het is een vlucht om niet in jezelf te keren om er achter te komen wie je bent. Moeilijk is het om de dwaalwe gen te vinden, op je schreden terug te keren. Moeilijk is het jezelf een spiegel voor te houden om te zien wie je werkelijk bent. Want dan is er overdaad en daar moet je afstand van nemen; Dan is er nalatigheid, falen en tekortschieten: daar moet je wat aan doen. Bezinning en inkeer, vormen van vasten en versobering zijn middelen om jezelf te vinden, om te zien waar je staat, om te zien dat Verrijzenis noodzaak is, om te kunnen delen in het Licht van Pasen. Uw Pastoor. o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o MEDEDELING GEMENGD KOOR 1. In overleg met mijnheer pastoor en het kerkbestuur is beslo ten om voor een jubileummis, huwelijksmis en begrafenismis mini maal 25,- te vragen (dat is al jaren zo). Maar iedereen is natuurlijk vrij om meer te geven, wat bij ons in dank wordt aan vaard. Deze bijdragen voldoen bij ónze penningmeesteresse Mevr. R. Wilmsen, van Broekhuizenstraat 55. De missen op werkdagen worden gezongen door de dames op zater dag door het gemengd koor. 2. Zoals jullie afgelopen zondag gehoord hebben, wordt het Cre do voortaan met het volk gezongen. Iedereen gaat staan en zingt hopelijk mee. Voor de leden: woensdag 24 maart repetitie in de kerk. Vrijdag 26 maart om 15.00 uur huwelijksmis Drabbels-Janssen. o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o

Oostrum's Weekblad | 1982 | | pagina 6