ving. Hij verzet zich hiermee in feite tegen alles wat een mens onderdrukt en discrimineert. De rechten van de mens mogen door geen enkele wet gehinderd worden. DAt is de diepere betekenis van dit genezingsverhaalJezus doorbreekt grenzen als het er om gaat mensen tot hun recht te laten komen. Is dit verhaal nog actueel? In onze westerse samenleving vinden we weliswaar geen melaatsen meer maar nog wel heel wat andere mensen die "getekend" zijn. Een andere huidskleur bijvoorbeeld wekt vooroordelen en wantrou wen. Of ook: wie eenmaal gestolen heeft blijft een dief. Ook in onze dagen zijn qr talloze vormen van discriminatie, waaraan we bewust of onbewust meewerken. Ook vandaag geldt nog, dat onze samenleving gesaneerd moet worden. Jezus wijst ons de weg hoe dat moet gebeuren. Je moet de moed hebben om je op verboden ter rein te begeven, d.w.z. je moet tegen bestaande vooroordelen durven in te gaan en opkomen voor de rechten van iedere mens. Je moet mensen in het reine brengen. Dat is de enige manier om tegenover God zelf in het reine te komen. Uw pastoor. o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o AGENDA: 18 febr 20 febr 21 febr 23 febr 24 febr 25 febr 28 febr maart 1 maart: 2 maart: 2 maart: 3 maart: 4 maart: 6 maart: 6 maart: 7 maart 7 maart: 8 maart: 9 maart 11 maart: 11 maart: Vergadering Raad van Elf, carnavalsvereniging. Ska-avond, Idunaverkleed. Carnaval Discotheek Stage bright (onder voorbehoud), Iduna. HerringschelleIduna. Interne vergadering oudervereniging. Bowling, Iduna. Smakt Bedevaart, L.V.B. Algemene ouderavond kleuterschool klas 1: juffrouw Margreet Algemene ouderavond kleuterschool klas 2: juffrouw Liesbeth. Reparatie in huis, O.V.B. Jaarvergadering tennisvereniging Bestuursvergadering S.V.O. Harmonie, oud papier ophalen. Meest gewaardeerde discjockey, O.J.C. Iduna. Harmonie, Mgr. Rockentoernooi te Baexem. Gouwe ouwe, O.J.C. Iduna. Opgeven nieuwe kleuters, kinderen die voor 1 juni 1983 4 jaar worden, kleuterschool om 16.00 uur. Algemene ouderavond kleuterschool klas 3: juffrouw Monique (i.p.v. donderdag 4 maart) Jeugdleidersvergadering S.V.O. Harmonie, bestuursvergadering. 5

Oostrum's Weekblad | 1982 | | pagina 5