REDAKTIE: Mgr. Hanssenstraat 44 RABOBANK No. 14 .,0001751 11e Jaargang No. 1 7 januari 1982 o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o VANUIT DE KLEUTERSCHOOL Aan de ouders, 11 Januari gaan we beginnen met het project: de tandarts, hygië ne en voeding. De kleuters krijgen 11 januari een uitleg hoe ze hun tanden moeten poetsen en waarom dit zo belangrijk is. 15 Januari mogen de kinderen in een Dental Car kijken. Er wordt dan van alles verteld en de kinderen mogen vragen stellen. Woorden en begrippen die bij dit project aan de orde komen zijn: tanden - tanden, kiezen, melkgebit, blijvend gebit, kunstgebit, boren, vullen, gaatjes, tandvlees, wortels; kleding - hygiëne: - wassen, schoon, vies, gebruik douche, bad en toilet, bibs af vegen, verschonen van kledingstukken, oren schoonmaken, neus snuiten, haren kammen en nagels knippen; voeding - goede - slechte voeding, schijf van 5, snoepen. Versjes die we waarschijnlijk aanleren zijn: 1. Klein Jantje, stak zijn handje In de volle suikerpot En hij likte en hij slikte Al die lekkere suiker op. Maar tante Keetje, keek door het spleetje Van de grote kamerdeur. Foei, stoute Jantje, weg dat handje. Och, wat kreeg die Jan een kleur. 2. Heb je wel gehoord van die holle bolle wagen, Waar die holle bolle Gijs op zat. Hij kon schrokken, grote brokken, Een koe en een kalf, een heel paard half Een os en een stier en zeven tonnen bier, Een schip vol apen, een kerk vol schapen En nog kon holle bolle Gijs van de honger niet slapen. 1 OOSTRUMs WEEKBLAD

Oostrum's Weekblad | 1982 | | pagina 1