Beroofd van elke zekerheid, voor 't dreigende gevaar beducht van gif, dat langzaam zich verspreidt, door 't water heen en door de lucht, bevreesd voor onze medemens, voor 't eigen hart vol donkerheid, wanhopig stuitend op de grens die volken van elkander scheidt. Kom als een vuur dat ons verzengt, Kom als een zon in onze nacht, Kom als een vorst die vrede brengt, Kom Jezus, tot Uw volk dat wacht. Jesaja was zijn naam Hij werd geboren:765 jaar vóór Christus. Maar wie zijn vader en moeder waren, dat valt niet meer te achterhalen. Zij gaven hem de naam "jesaja" wat zoveel betekent als God redt. Een naam als een uithangbord waar je niet omheen kunt. En de mensen kónden ook niet om hem heen. Hij was heel duidelijk vóór God. Hij was"pro". Hij was voortdurend voor God. Hij kwam altijd voor( pro Hem op- Hij werd dan ook een van de grootste "pro"feten voor God. Een profeet werd hij toen hij ongeveer 20 jaar was en een bezoek bracht aan de tempel. Zelf heeft hij later eens verteld en op geschreven wat hij toen ervaren heeft. Het staat in het zesde hoofdstuk van het bijbelboek Jesaja. Hij zag het ineens helemaal. God overdonderde en riep hem en sprak: wie zal ik zenden. Wie zal er gaan in Mijn naam? en "God redt" antwoordde: Hier ben ik, zend mij. Jesaja stond ineens in vuur en vlam voor zijn God en werd pro feet en hij bleef getuigen dat God redt als ze blijven leven in het licht dat God heeft uitgezet. Maar dan moet er wel wat ge beuren: de zwaarden moeten tot ploegscharen omgebouwd worden, de lansen tot sikkels; en de krijgskunst moet afgeleerd worden. Dat is werken voor een betere wereld. Het was wel eens vechten tegen de bierkaai, en Jesaja verweet de mensen dan ook: Een os kent tenminste zijn eigenaar, en een ezel kan de kribbe van zijn meester vinden.Maar dat is jullie onbe kend. Jullie hebben daar geen begrip van. Jullie zijn nog dom mer dan een os of een ezel.Jullie weten jullie Heer en meester niet te vinden. Jullie horen Hem niet eens meer! Daar komen onze os en ezel en de krib vandaan in ons Kerstverhaal. Toch ziet Jesaja enige hoop, er zijn enige mensen die blijven luisteren, dus is redding mogelijk. Zij zullen licht zien. Daarom kunnen we met recht en reden in de advent zingen: "Het daagt nu in het Oosten, het licht schijnt overal". Advent is uitzien naar de Heer. Niet de mindere willen zijn van

Oostrum's Weekblad | 1981 | | pagina 9