HALLO DOERAKKERS Donderdag 1 oktober hebben we weer club. We gaan dan gezellig kleien. Tot donderdag. Groetjes Mirjam, Maud, Yvonne. !:iN-V.°AFDELING_VENRAY° 000000 0~ 0000000000°00 Na drie jaren Sociale School start bij voldoende deelname in oktober a.s. de nieuwe "VakbondschoolDeze Vakbondschool is een cursus die bedoeld is voor leden van de F.N.V. en hun huis genoten. Speciaal voor die leden welke graag meer algemene ontwikkeling willen opdoen, die nieuwsgierig zijn naar wat er om hen heen ge beurt, en die daar wel eens met andere cursisten/vakbondsleden over willen praten. De cursus wordt op een vaste avond (waarschijnlijk maandag) in de week gehouden in de ontspanningszaal van de Personeelvereni- ging op het terrein van St.Anna en duurt tot volgend jaar april. In totaal zijn er 25 cursusavonden die door 2 deskundige cursus- leid (sters) ers worden begeleid. Aan de cursus nemen mensen deel vanuit heel verschillende werk en gezinssituaties. Wat ze samen brengt in zo'n cursus:hun maatschappelijke belang stelling, wat meer willen weten over vakbeweging waar ze lid van zijn, willen begrijpen wat er in de kranten staat over prijs compensatie, over sociale zekerheid, over ontwikkeling van lonen en prijzen, over het werkgelegenheidsbeleid van de overheid en nog vele zaken meer. Juist dat praten over die verschillende onderwerpen is een be langrijk deel van de cursus. Er is voortdurend aandacht voor het goed onder woorden brengen van je eigen mening, het samen met andere cursisten discussieren vergroot het inzicht en het zelfvertrouwen. Je hoeft geen bepaalde vooropleiding te hebben om aan de cursus deel te nemen. Je neemt jezelf mee, met je eigen kennis, je eigen ervaringen en 00 met je eigen vragen. Daarvoor praat je met je medecursisten en je begeleiders. En de lesboekjes, die de F.N.V. voor deze cursus heeft ontwik keld, geven over al die onderwerpen heldere informatie. Belangstellende voor deze cursus kunnen zich opgeven bij NAAM: P. Haegens ADRES: v. Broekhuizenstraat 2 Oostrum TEL: 87581 9

Oostrum's Weekblad | 1981 | | pagina 9