Misdienaarsbeurten Zaterdag 11.30 uur Ivo Franssen - Paul Janssen - Roland Tacken Frits Dupont 19.00 uur Ronpy Pelzer - Hans Holtackers - Jan Rutten Sjackie Wilmsen Zondag 8.30 uur Clemens Weijs - Bram Linskens - Sander Mar tens - Wilbert Kusters 10.00 uur Ron Versleijen - Robin Oudenhoven - Sjonnie van Cuijck - Ronald Hoex Vrijdag 19.00 uur Roel folkerts - Hans Holtackers - Sjackie Wilmsen - Jan Rutten. Toediening van het Sacrament van het Vormsel Vrijdag 19 juni gaan de leerlingen van de zesde klas met hun ou ders Monseigneur Castermans ontmoeten. Op deze ontmoeting hebben zij zich wekenlang voorbereid. Zij behoren tot diezelfde katho lieke kerk waar Monseigneur Castermans een van de leiders van is En in die ontmoeting, 's avonds om zeven uur in de kerk, gebeurt dan het volgende. Samen met monseigneur bidden we dat de Geest die Jezus bezielde, nu ook deze kinderen in hun verdere leven zal bezielen. We bid den dat ze voldoende beGEESTerd zullen zijn in hun verdere leven om goede aktieve christenen te kunnen zijn. Ze zijn wel allemaal gedoopt, en dus opgenomen in de kerk van Jezus Christus. Maar we gaan nu bidden om de kracht van God, zodat ze in staat zullen zijn om voortaan aktief hun plaats in onze rijen in te nemen. God moet hen zelf begeesteren. Van de andere kant staat monseig neur als leider van onze geloofsgemeenschap, en hij staat er als het ware garant voor dat ze zich niet alleen en eenzaam hoeven te voelen. Er zijn nog veel anderen die zich willen inzetten voor de goede zaak. Hij als leider, kan hen de steun van die geloofsgemeen schap garanderen. Dat moet ook wel, want op je eentje kun je niet veel. Vol goede wil en goede moed komen deze leerlingen zich presente ren voor de goede zaak, de zaak van God, van de Kerk, van de men sen. Ze moeten er natuurlijk nog helemaal ingroeien. En dan komt het: WIJ, de geloofsgemeenschap, moeten ze eigenlijk gaan inschakelen bij onze aktiviteiten voor de zaak van God en van de mensen. Aan bereidheid van hun kant ontbreekt het op het ogenblik niet. Maar beste mensen, hoe staat, het met onze bereid heid om hen nu te laten zien hoe je dat doet? Hoe staat het met ons voorbeeld? Hoe nemen we r.e mee in onze ge-geest-ering voor Gods zaak?

Oostrum's Weekblad | 1981 | | pagina 5