vond de werkgroep uit den boze. Na kontakten met Openbare Werken zag iedereen overal in Oostrum plotseling zitbanken verschijnen en het zit in de pen dat het dorpsplein door eigen werkzaamheid verder kan worden aangekleed met rozenperken en fraaie heesters en bo men De loswal bij het station is inmiddels opgeruimd en aange plant. De groep wil een plan met aanplant-schema en kosten raming in het voorjaar van 1981 gereed hebben. Verkeer De slechte konditie van de Wanssumseweg was de leden van het Werkcomité een doorn in het oog. De provinciale staten werden via de Gemeente van dit euvel (spoorvorming) op de hoogte gesteld. Zij zullen tot verbetering overgaan indien het financieel mogelijk is. De aansluiting van de Kristweg op de Spurkterdijk blijft nog steeds in het duister gehuld. Er bestaat een plicht tot overpad, maar helemaal duidelijk is de zaak niet De dorpsgrenzen zijn aangepast en de borden bebouwde kom zijn verplaatst naar de viadukten. De Gemeente vindt plaatsing van borden "vaart minderen spaart kinderen" overbodig aangezien kinderen onder de 10 jaar zonder geleide niet aan het verkeer mogen deelnemen. Het zwaar verkeer door Oostrum baart het Werkcomité steeds meer zorgen, want zij wijst de Gemeente op de vestiging van een transportonderneming in "de Hulst". De Gemeente moet zich over deze kwestie echter laten advise^ ren door enkele ambtelijke werkgroepen, waarna verdere mededelingen volgen. Een plan voor een voetgangersoversteek plaats vanuit Oostrum-Zuid naar het N.S. Station wordt door de Gemeente toegejuicht. Zij zullen het bij de N.S. aan kaarten Voorts bestaan er problemen in de Watermolenstraat met ge parkeerde auto's en bussen (gymzaal). Ook zouden de bussen te hard rijden op de Randenrade. De Gemeente heeft de busonderneming benadert en de problemen lijken opgelost. Verkeersdrempels zijn overbodig. De Verkeerscommissie in Venray is op de hoogte gesteld van de slechte markering van de vluchtheuvels bij de spoorweg overgang en de onvoldoende verlichting op de Binnenhof en de bejaardenwoningen. Verplaatsing Polygastanks^ De hinderwetvergunning is onlangs door de Gemeente ingetrok ken na jarenlang touwtrekken over het wel of niet verplaat- 4

Oostrum's Weekblad | 1981 | | pagina 4