se mensen nooit autochtoniteit verliezen. Willen zij in Oostrum voor een woning in aanmerking komen, dan moeten ze wel steeds ingeschreven staan als woningzoe kende voor Oostrum. 2.4 Be1eidsplan_gezondheidszorg^ Aangezien maar vijf exemplaren verstrekt werden (uit be zuinigingsoogpunt) en de inzendtermijn geen ruimte bood voor roulatie is besloten om de bijbehorende vragenlijst door het dagelijksbestuur te laten invullen en van kommen- taar te voorzien. 2.5 Bestemmingsplan buitengebied^ Op de in november gehouden informatie avond in de Schouw burg werd nogmaals de mening van het Werkcomité benadrukt dat de kern van Oostrum behouden moet worden en dat lint bebouwing vermeden moet worden. In een vergadering met de LLTB Oostrum werd duidelijk dat het Werkcomité het zelfde standpunt huldigde als de LLTB nldat de bestemmingen voor het noordelijk en oostelijk gebied zodanig gewijzigd moeten worden dat de agrarische bedrijven te zijner tijd zonder problemen verplaatst kunnen worden. De Gemeente heeft zonder ruggespraak met het Werkcomité een reserveringsgebied voor de woningbouw na 1985 aangewezen ten noorden van de huidige kern langs de spoorlijn. Volgens de Gemeente zou uitbreiding van de kern naar het oosten economisch gezien volstrekt onuitvoerbaar zijn, het geen bij lange na nog niet is aangetoond. Door ihiddel van een bezwaarschrift zal het Werkcomité haar wensen aan de Gemeenteraad kenbaar maken, zodat een her nieuwde afweging woningbouw-landbouw-landschapbelang kan plaats vinden. 3Werkgroepen^ Taakverdelingen onder de leden van het Werkcomité werden noodzakelijk Het grote aanbod van werk op specifieke terreinen noopte de vergadering tot het uitbreiden van de werkgroepen. Zij brengen verslag uit van hun aktiviteiten tijdens de openbare vergadering. 3.1 Werkgroepspeelterreinen^ Bestaande uit Mevr. Swinkels-Kessels en de heren Reuling Valkx en Vermeulen. De werkzaamheden aan het speelterrein de Oude Watermolen had vooral in het begin heel wat voeten in de aarde. Maar met de toename van de bouwaktiviteiten daalde het anthou- siasme van menigeen. 2

Oostrum's Weekblad | 1981 | | pagina 2