neerd en zijn op verkenning uitgegaan. Wat later op de avond een hapje gegeten en daarna in de bar het karnavalsbier nog wat aangevuld. En de zee was en bleef (gelukkig) kalm, de hele reis. De volgende ochtend genoten we in het restaurant van de boot een voortreffelijk Engels ontbijt. In Sheerness stond de touringcar al klaar om ons naar het hotel te brengen. Het was de moeite waard, het hotel. Prachtig uitzicht. Het lag in een buitenwijk van Londen. Als we wilden konden we vanuit onze hotelkamer zo een duik in de rivier de Theems nemen (maar vanwege de lage temperatuur namen we die maar in de badkuip) We hebben wat rondgewandeld en zijn met de metro naar hartje Londen gegaan. Die metro is al een belevenis op zich. Erg vuil, maar reuze gemakkelijk. 's Avonds kwamen we terug in het hotel, moe maar voldaan. De volgende dag werden we gewekt met ontbijt op de kamer, wat een service. Daarna zijn we al vroeg naar de Tower gegaan. Citadel te Londen, gesticht in 1078. Vroeger residentie van de koningen, later staatsgevangenis. Tegenwoordig wapenmuseum en bewaarplaats van de Britse kroonjuwelen. Toen met de metro naar Buckingham Palace, daarna naar Madame Tussaud en het Planetarium. Tussendoor wat eten en drinken en rond 20.00 uur waren we weer terug in het hotel. Weer die duik in de badkuip, wat eten en dan een "welverdiende" nachtrust, want morgen om 80Q uur zou de touringcar ons weer oppikken en naar de boot brengen. Nu was de zee wat ruwer en de kapitein beloofde ons een minder kalme reis dan de heenreis. Oei, oei. Maar we zijn toch vol goede moed aan het Scandinavisch buffet begonnen wat ons aange boden werd. Het smaakte ons allemaal uitstekend. Daarna zochten we een goede stoel uit, want het lopen op zo'n wiebelende boot ging niet meer zonder je overal aan vast te houden. Zonder ver dere kleerscheuren kwamen we in Vlissingen aan. Vandaar met de auto naar huis, want wat verlangden we weer naar de kindjes en naar Oostrum. Mensen, we hebben genoten. We kwamen thuis met een boordevol hart en een lege portemonnee. Londen, tot ziens LOZObedankt I Hanny en Wil Wijnhoven o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o 13

Oostrum's Weekblad | 1981 | | pagina 13