Gij weet hoe mateloos de wereld hen zal haten, als zij niet in het schema van de wereld zullen gaan. Ik vraag U niet mijn kinderen elk verdriet te sparen, maar wees Gij wel hun troost, als ze eenzaam zijn en bang. Wil om Uws naams wil hen in Uw verbond bewaren, en laat ze nooit van U vervreemden, nooit, hun leven lang! Ik leg de namen van mijn kinderen in Uw handen. BABY'S DOPEN In de meeste gevallen is de dopeling geen volwassene maar een kind, soms van enkele dagen. Is dat niet vreemd Wat weet zo'n baby af van God en kerk Waarom mag dat kind zelf later niet uitmaken wat het wil Goeie vraag. Laat ik proberen ook een goed antwoord te vinden. Stel je eens levendig in de plaats van een vader of moeder die overtuigd katholiek is en een groot geluk vindt in zijn (haar) geloof. Een katholieke ouder mag zijn kind nooit zo binden dat het er la ter niet meer vanaf kan. Een typisch voorbeeld is in sommige cul turen het kinderhuwelijk, door de ouders opgelegd. Bit is tegen de rechten van het kind. Maar de kinderdoop sluit niet uit dat het kind later zelfstandig kiest. Op het verlaten van de kerk bestaat geen gevangenisstraf.. Waartoe zal een katholieke ouder zich nu geneigd voelen Om het kind zo op te voeden dat het, eenmaal gedoopt, later VRIJ WILLIG de katholieke godsdienst kiest. Vind je dat oneerlijk Is het dan wel eerlijk het kind onverschillig tegenover de kerk op te voeden Zodat het later zich van die kerk afkeert als een zaak van geen gewicht Neutraal blijven, zeg je Onmogelijk. Geen vader of moeder kan een godsdienst beleven zonder invloed op het kind uit te oefenen. De katholiek evenmin als de atheïst of de communist. Om al deze redenen is het volkomen begrijpelijk dat een katholiek zijn kinderen laat dopen en zo opvoedt dat zij later vrij kiezen voor de kerk. Bovendien zal hij het heerlijk vinden dat kind te laten opnemen in een gemeenschap waarin hij later een zekere ge borgenheid zal vinden. Een geborgenheid - zo gelooft de christen- in de liefde van Jezus Christus en in zijn kerk. ATTENTIE ATTENTIE I De eerstvolgende ouderavond voor de eerste communie is: dinsdag 17 maart. Nadere gegevens volgen nog. Uw pastoor, o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o

Oostrum's Weekblad | 1981 | | pagina 5