Prins Harrie met z'n gevolg. Na de opening door Vorst Jan kon het spektakel beginnen. Frans Koendersals bedelaar, moest de spits afbijten, wat hem voortreffelijk afging. Vorst Jan zegde Frans toe, dat hij elk jaar als bedelaar terug kon komen, hij zou dan met een fooi kunnen volstaan. Toen Frans even later in een keurig zwart pak, als conferencier, terug kwam, was hij aanmerkelijk in prijs gestegena Van Oostrumse bodem kwam als eerste Lisette Giezen met een prachtige dans. Lisette die we al vaker als dansmarietje hebben gezien, wordt wel wat "ouder", maar niet minder rap. P. Custers als brandweerman hoefde geen half uur voor de( brand aanwezig te zijn, voor het doorlezen van de polis0 Oostrum kende volgens Piet geen grote gebouwen, op het parochiehuis na. Volgens Sjefke, Joep van Goch, hoefde Oostrum niet zo zuinig te zijn met energie, in de gastanks zit voorlopig gas genoegHet grote succes van deze avond was toch wel het Oostrumse hofkoor o.l.v. Stof Solimans met achter het orgel Frank Rateland0 Zelf gemaakte composities, met een zeer toepasselijk lied op de Aide Watermolen sloegen zeer goed aan. Tijdens de pauze zorgde de in het nieuw gestoken hofkapel er voor, dat de stemming er in bleef. Dat niet alle zigeuners in Zwolle zaten, bleek toen W. Peters uit Venlo, als zigeuner baron in de buüt verscheen. Deze zeer goede buut heeft op de Limburgse kampioenschappen de derde prijs behaald. Vervolgens in een creatie als politieman, verscheen het duo "Net zat" voor het voetlicht. Hierna was het weer de beurt aan P. Custers, nu als pastoor. Ook deze buut sloeg goed in3 Als echte Limburgse troubadour kwam hierna Sjef Diederer. Hij wist de harten van vele karklingels te veroveren, met echte Limburgse liedjes. Een dankbare Prins Harrie (speciale fan) mocht hem hierna onderscheiden in de orde van de karklingel0 Ook de bejaarden, in de persoon van G. Frenken uit Roggel, gaven akte de precense. Hij bracht het op een grandioze manier0 Dat de avond inmiddels bijna een uur was uitgelopen, deerde kennelijk niemand. Zeker niet toen de tweede maal hofkoor "Oeretoe" ten tonele verscheen» Ook nu weer een enorme ovatie van de zaal. Zonder meer een belangrijke aanwinst voor het Oostrumse karnavalsgebeuren. Hierna konden Vorst Jan en Prins Harrie met een voldaan hart deze avond besluiten, na allen bedankt te hebben voor de mede werking o ALDE WIEVERBAL a0s0 Zaterdag 31 januari Aide Wieverbal in het parochiehuisOp deze avond zal de verloving plaats vinden van het Boerbruids- paarQ Voor goede stemmingsmuziek is gezorgd0 Tot zaterdag in het parochiehuis, waar we natuurlijk alle karklingels verwachten. Opgave formulieren voor de Oostrumse optocht zijn vanaf 1 feb. a.So te verkrijgen bij A0 vQ Soest Geijsterseweg 18a 9

Oostrum's Weekblad | 1981 | | pagina 9