10.00 u. Ivo Franssen-Roel Folkerts-Jurgen van Soest- Michel van Dijk Dinsdag 20.00 u. Hans Holtackers-Ronny Pelzer Woensdag 14.00 u. Paul Janssen-Roland Tacken Donderdag: 19.30 u. Sjackie Wilmsen-Ivo Franssen Vrijdag 18.00 u. Frits Dupont-Leon Hendrix VREDE 0P_AARDE Nu alle drukte van Sinterklaas weer voorbij is, gaan we - mis schien met enige 'moeite - overschakelen op dat heel ander feest Kerstmis. En het kan haast niet anders, natuurlijk komt weer talloze malen het zinnetje uit het evangelie naar voren. Vrede op aarde aan de mensen die van goede wil zijn. Sommige mensen kunnen wit-heet worden als een gesprek gaat in de richting van: hoe moet je de vrede bewaren op aarde. Vroeger was dat een zaak waar je een regering voor had met een speciale minister voor zaken van oorlog en vrede. De deskundi gen waren de strategen en de wapenfabrikanten en de leger-lei ding Zij moesten het maar uitmaken; zij hadden er vers an van. Maar tegenwoordig wordt er bijna overal eens gepraat over dit onderwerp. Heel veel mensen hebben zich zelfs veremgigd m een beweging of een aktiegroep, omdat ze hun zegje ook wel een wil len doen. Met de mogelijkheden van al die kernwapens staat in eens het bestaan van heel de aarde op het spel. En wat betreft de vraag of je kernwapens mag gebruiken (niet: hoe zitten ze in elkaar) wat betreft het antwoord op deze vraag, zijn we al lemaal even deskundig. En zodoende zijn er steeds meer mensen die zeggen: nee, ik hoef niet verdedigd te worden met kernwa pens, want aan zo'n verdediging gaat heel de wereld ten gronde. Sommigen zeggen: als jij nu zorgt dat jij de sterkste bent dan komt er geen oorlog; maar ook de andere partij zal uit angst de sterkste willen zijn. Daarom zal er toch iemand moeten zijn die dan maar de sterkste-op-een-na wil zijn, als een uitnodiging voor de ander om dat voorbeeld te volgen. Vorige zonuag hoorden we de profeet Jesaja al zijn droom vertellen dat het eens zal gebeuren dat de zwaarden omgesmeed worden tot ploegijzers. Nog steeds is het een droom die levend wordt gehouden inde Ker ken en daarbuiten. We hebben in onze katholieke kers: de beweging Pax Christ!en verder is er het Inter Kerkelijk Vredesberaad. Deze proberen heel voorzichtig de bereidheid te bevorderen om niet persé de machtigste te willen zijn. Christus heeft ons trouwens wel iets anders vóór gehouden: Hij wilde geen macht. Hij wilde alleen maar dienstbaar zijn. Vrede op aarde: hopelij zullen eens de kernwapens de wereld uit zijn en er zal dan ge komen voor heel veel ploegijzers, opdat eindelijk iedereen e eten zal hebben.

Oostrum's Weekblad | 1980 | | pagina 5