Ik heb vannacht gedroomd 0 Heer, dat alle mensen lachten en onbekommerd, onbezorgd, de nieuwe dag verwachtten. Ik heb vannacht gedroomd 0 Heer, dat vetes bleven rusten en dat de buurman vol berouw zijn vrouw weer teder kuste. Ik heb vannacht gedroomd 0 Heer, dat alle journalisten de waarheid schreven in hun krant en niets meer dan ze wisten. Ik heb vannacht gedroomd 0 Heer, dat nu op alle straten de auto's stopten voor een kind om 't veilig door te laten. Ik heb vannacht gedroomd 0 Heer, dat alle mensen lachten. Maar toen ik wakker werd sprak Hij Dat komt nog even wachten. "Ik heb vannacht gedroomd", staat er in het gedichtje. Veel men sen, alle mensen, dromen ervan dat het er eens van gaat komen, dat kernwapens de wereld uit zijn, dat iedereen zinvolle arbeid heeft, dat ieder mens een andere mens heeft waarop hij altijd kan terugvallen. Veel mensen dromen ervan dat eens alle mensen genoeg zullen hebben om te leven en gelukkig te zijn, dat we elkaar niet meer met geweld trachten te overtuigen van ons eigen gelijk, maar elkaar trachten te begrijpen. Veel mensen dromen dat het er eens van komt Een heel oud kerkelijk woord voor "komst" is: advent. Advent komst. Laat het maar komen allemaal, hoe eerder hoe liever. Maar als we er alleen maar over dromen dan zal het niet vlug opschieten. We moeten daarom twee dingen goed in de gaten houden. Onze droom wordt alleen maar stapje voor stapje werke lijkheid als we daar zelf voor zorgen. En: God moet er helemaal achter staan. Aan Gods zegen is alles gelegen. Advent is daarom: God kom alstublieft; laat Jezus ons komen helpen want we zouden het graag allemaal een beetje beter willen maken in ons leven en op onze aarde. Laat Hem maar komen in ons leven, zoals Hij eens kwam in Bethlehem. Eigenlijk weten we van de heilige Nicolaas niet zo veel. We we-

Oostrum's Weekblad | 1980 | | pagina 6