over hun hart krijgen, ook al zal de rechtbank je niet veroor delen. De regering kan wel beslissen of abortus onder bepaalde omstandigheden gestraft dient te worden, maar ze kan niet de taak van ons eigen geweten overnemen. Mijn eigen geweten zal uit moeten maken of ik het leven van een ongeboren kind eer biedig. Of de regering nu zegt dat ik niet strafbaar ben, dat doet daar niets aan af. Van bepaalde zijde wil men de indruk vestigen dat er in deze kwestie maar één persoon belangrijk is, en dat is de vrouw. Onverbloemd propageert men het recht van de sterkste met de kreet: Baas in ?igen buik. Afgezien van het feit dat men er dan wel eens eerder aan had mogen denken baas in eigen buik te zijn, moeten we toch erkennen dat het niet gaat om één mens, maar om twee mensen. De vrouw heeft alle recht van spreken. Maar er is nog een andere mens bij betrokken: het ongeboren kind, dat niét kan spreken om voor zijn eigen recht, het recht op leven, op te komen. Wie verheft er zijn stem namens deze weerloze ongeboren kinde-* ren die uiteraard de zwakste partij zijn. We zijn er blij om dat de kerken al verschillende malen uitdruk kelijk zijn gaan staan aan de kant van de zwakste partij: het ongeboren kind. Maar daar moeten we direkt bij vermelden dat er evenzeer mensen zijn, die niet tot een bepaalde kerk behoren maar die evengoed hun geweten laten spreken en zeggen: abortus, nee dat mag niet. Voor mijn part verdwijnt de abortus voor een groot gedeelte uit het wetboek van strafrecht, als HET GEWETEN MAAR DES TE LUIDER GAAT SPREKEN. De vraag naar een christelijke beschaving, is de vraag naar een menselijke beschaving. Het is de vraag naar de eerbied voor het menselijk leven, voor de mens. Uw Pastoor o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o LEDEN_L_.V.B. Donderdag 20 november a.s., hebben we een demonstratie van "Rijstgerechten in de Nederlandse keuken'.'Deze avond wordt ver zorgd door mevr. Schuurmans uit Arcen. We rekenen ook voor deze avond weer op een grote belangstelling. Aanvang: 20.00 uur in het Parochiehuis. Het bestuur. o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o 6

Oostrum's Weekblad | 1980 | | pagina 6