Oostrua_l_-_D^I^S^_11-4 Oostrum leed een gevoelige nederlaag in de streekderby tegen Oirlo. Na een verdienstelijke eerste helft waarin beide ploe gen goed tegen elkaar opwogen en Carlo Verheyen na 36 minuten een misser in de Oirlodefensie goed benutte, volgde een tweede periode waarin de veel feller spelende Oirlonaren do mineerden. Al na 5 minuten kwam D.I.S. op gelijke hoogte door Piet Custers, die een misverstand in de Oostrumse verdediging goed afstrafte 1-1. Toen brak er echter een ongelukkige periode voor Oostrum aan. Door persoonlijke fouten, variërend van slordigheden tot regelrechte blunders kwamen de rood-v/itten op een fatale achterstand te staan. Het begon in de 59e minuut, Theo Heiligers benutte een penalty wegens onderuithalen van een tegenstander en bracht de gasten op een voorsprong 1-2. De aangeslagen Oostrummers waren niet meer bij machten de wed strijd een voor hun gunstige wending te geven. Met nog twee fraaie treffers in de 85 en 86e minuut voltooide Theo Heiligers zijn hattrick en bezorgde Oirlo daarmee een verdiende overwin ning. -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o- 2_-_2 De naar aanleiding van de povere resultaten van de laatste we ken gehouden kontaktbijeenkomstheeft afgelopen zondag toch gedeeltelijk zijn uitwerking gehad. Gedeeltelijk in zoverre dat er maar één punt aan over gehouden werd, maar daarentegen werd er weer eens flink voor geknokt en het voetbal was ook weer om aan te zien. De openingsfase van deze wedstrijd, die onder erg frisse omstandigheden werd gespeeld, was voor Meerlodat zich enkele kleine kansen creëerde en al na 5 minuten een treffer wegens buitenspel geannuleerd zag. Geleidelijk kreeg Oostrum meer grip op de tegenstander en de uitvallen van Oostrum waren zeker niet ongevaarlijk. Zo kon Oostrum na 25 minuten een op dat moment niet geheel verdiende voorsprong nemen, nadat Guus Muyres een uitstekende dieptepass gaf op Wiel Bovendeerd, die op de rand van buitenspel staande alleen voor de Meerlo-keeper kwam en beheerst scoorde. Lang konden we niet genieten van de ze voorsprong, want Meerlo wist al in de 29e minuut met een mooi genomen vrije trap de stand recht te trekken. In de 31e mi nuut was het weer raak toen een Meerlo-speler toch wel erg ge makkelijk door kon komen en vanuit een moeilijke hoek 2-1 aan tekende. Opgeschrikt door deze plotselinge achterstand, trachtte Oostrum er alles aan te doen om nog voor de rust de stand ge lijk te trekken, en dit was ook verdiend geweest, maar het bleef voorlopig bij de 2-1. 10

Oostrum's Weekblad | 1980 | | pagina 10