19.00 u„: Gest. jrd. Aleida Claessens-Teeuws Wim Kessels (vw. Fam. Baltussen) Theodorus van Arsen Harry Achten (Gem.Koor) MISDIENAARSBEURTEN Zaterdag 19.00 u.Michel van Dijk-René Theeuwen Ronny Pelzer-Hans Holtackers Zondag 8.30 u.Paul Janssen-Roland Tacken Jan Rutten-Leon Hendrix 10.00 Jurgen van Soest-Ivo Franssen Roel Folkerts-Peter Linders MAANDELIJKSE COLLECTE: In het komende weekend de bijzondere maandelijkse collecte voor onze eigen kerk. GEBORENEN_GED00PT_W0RDEN_(VERVOLG) De menselijke ervaringen rond de geboorte van een kind zijn ge kleurd met gevoelens van dankbaarheid en verantwoordelijkheid. Als ouders hun ouderschap willen vieren en dat doen ze wan neer ze hun kind ten doop houden) willen zij hun dank uitspre ken en hun verantwoordelijkheid op zich nemen. Zij bekennen kleur De doop wordt dan een geloofsbelijdenis van de ouders rond het kind dat hun gegeven is. Als gelovige mensen ontdekken zij im mers. achter dit alles achter dit kind het persoonlijk gelaat van de Gever van dit nieuwe leven. Als gelovigen durven ze daarom zeggen:*' God heeft aan dit kind gedacht, God bemint dit kind. Hij heeft dit leven gewild, en het bestemd voor het volle geluk" Maar ook:" God vertrouwt dit nieuwe, broze leven aan mensen handen toe. Hij legt de toekomst van dit kind in onze handen." Daarom willen ouders deze gevoelens van dankbaarheid en verant woordelijkheid uitdrukken tegenover de Maker en Behoeder van het leven: God zelf. Aan het begin van het leven van dit kind staat het sakrament van de doop. En dit eerste sakrament heeft alles te maken met het geloof van de ouders (omdat zij geloven) en de verdere gelovige opvoeding van dit kind. Geloven gaat niet vanzelf. Ieder mens die gelooft, heeft dat geloof ergens vandaan. Als ik mezelf ondervraag, dan moet ik bekennen dat ik mijn visie 0p het leven, mijn geloof in God, mijn kerkverbondenheid (met alles wat daartoe behoort) en nog zoveel méér, ergens "gekregen" heb. Het werd mij niet opge- 3

Oostrum's Weekblad | 1980 | | pagina 3