uit kerkdorpen rondom Venray, zich verdiept in de positie van de vrouw in SURINAME. Aangezien er in Venray 400 Surinamers wonen, heeft de jubileum-werkgroep kontakt gezocht met de Venrayse Su rinaamse vrouwen. Ontmoeting en vriendschap is ontstaan via de plaatselijke clubjes. Tijdens de manifestatie houdt kring Venray een expositie over woon- en leefwereld van de Surinaamse vrouw. Tevens brengen leden met behulp van Venrayse Surinaamse vrouwen een klederdrachtenshow in de Oranjerie te Roermond. o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o SPEELTERREIN_"OUDE WATERMOLEN" Vergadering van'de werkgroep.Op maandag 22 september a.s. om 20.00 uur zal in café van Dijk een vergadering gehouden worden van de werkgroep. Tijdens deze (misschien laatste) bijeenkomst zullen de volgende onderwerpen in ieder geval besproken worden: - afrekeningen - afwerking - officiële opening en/of bijeenkomst alle medewerk(sters Wij hopen dat alle leden van de werkgroep aanwezig kunnen en zullen zijn. De werkgroep o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o In Noord Limburg worden lees- en schrijfcursussen voor volwasse nen georganiseerd. Deze cursussen zijn bedoeld voor mensen die door allerlei redenen maar enkele jaren of helemaal niet de la gere school hebben kunnen volgen. Maar ook voor mensen die zelf vinden nog niet voldoende te kunnen lezen of schrijven. Het gaat om een grote groep mensen (2000 - 4000) die erg moei lijk bereikbaar is. Daarom willen wij U vragen of U mensen kent in Uw familie of kennissenkring die geïnteresseerd zijn in een lees- en schrijf cursus. Laat deze dan bellen naar: Stichting Samenlevingsopbouw Noordelijk Limburg Venray: 04780 - 83730 of Gennep: 08851 - 3400, of belt U zelf. De "lessen" zullen gegeven worden aan een groepje van sonen. Deze mensen zullen elke week bij elkaar komen, een begeleid(st)erElke les zal ongeveer een uur tot uur gaan duren. Dit kan bij iemand thuis zijn, in een een buurthuis of iets dergelijks. Op welke dag, op welke tijd en waar de cursus gegeven den zal met elkaar afgesproken worden. Anonimiteit is en blijft natuurlijk gewaarborgd. 7 3 A 4 per samen met anderhalf schoolin gaat wor-

Oostrum's Weekblad | 1980 | | pagina 8