MISDIENAARSBEURTEN Zaterdag 19.00 u. Michel van Dijk-René Theeuwen-Leon Hendrix- Paul Janssen Zondag 8.30 u. Roland Tacken-Ivo Franssen-Frits Dupont-Pe- ter Linders 10.00 u. Roel Folkerts-Sjackie Wilmsen-René Willems- Jurgen van Soest De collecte voor het Wilhelmina-Fonds heeft in Oostrum 1035,- opgebracht. GEB0REN_EN_GED00PT WORDEN (vervolg) Ouders staan, als hun kindje komt, klaar met open handen. En het kind komt, letterlijk, naar buiten, mensenhanden van gen het op en zeggen: "Jij bent welkom. Jij bent verwacht. Wij zijn zo blij dat jij er bent. Wij willen ervoor zorgen, dat er leven is voor jou: eten en drinken, leven en toekomst, mensen en liefde". Kinderen worden je letterlijk in de handen gelegd, in de schoot geworpen als een geschenk: iets om diep dankbaar voor te zijn. "Wij hebben een kindje gekregen". Steekt achter dit misschien weinig doordacht woordgebruik niet het diepe besef: dit kind is wel van ons, het komt van ons en toch is het niet helemaal van ons. Het komt van elders, van ver, van buiten, zonder naam JA, KINDEREN KRIJG JE. Ze zijn een geschenk van heel ver. Daarom mogen ouders eigenlijk ook geen aanspraak maken op dit kind. Dit kind is nu van hen, maar het enige wat ze kunnen doen is het een paar jaren van de kindertijd begeleiden en het zo goed mogelijk toerusten voor de tijd daarné., als het zijn eigen weg moet gaan. Kinderen zijn daarom altijd een "zegen". Dat er varen juist heel diep en zeer persoonlijk de gehuwden die niet "gezegend" werden met kinderen. Hoe graag zouden zij elkaar tot vader en moeder willen maken, bij elkaar nieuw leven willen ver wekken Maar dit geluk valt hen niet ten deel. Niet iedereen kan het leven doorgeven. Want het leven doorgeven is niet op de eerste plaats het resultaat van eigen prestaties of een bekro ning van geleverde inspanningen. In die zin zijn kinderen inder daad - zoals het in één van de oude Joodse psalmen wordt ge zegd - "een geschenk van de Heer". De geboorte van een kind brengt wezenlijke veranderingen teweeg in het leven van jong-gehuwden of het reeds gevormde gezin. Man en vrouw moeten het nu niet alleen meer opnemen voor elkaar maar ook samen voor dit kleine kind dat tussen hen beiden is opgedo ken en met hen het leven gaat delen. Er is een hele aanpassing nodig, want de onderlinge verhoudingen worden immers anders. 4

Oostrum's Weekblad | 1980 | | pagina 4