KERKDIENSTEN_01L1_VR0UW_GEB00RTE_PAR0CHIE_00STRÜM_ 13 - 21 september Zaterdag 19.00 uur Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag 8.30 10.00 9.00 9.00 9.00 9.00 9.00 19.00 uur uur uur uur uur uur uur uur MISDIENAARSBEURTEN Jan Haegens Overlouders Tijssen-Peeters Overl. fam. Stappers-v.Aarssen N.Arts Chris v.Aarssen. Jacob Janssen en Anna Jans sen-Wijnhoven Pieter Hendrik Janssen (Gem. Koor) Tot zekere intentie Maria Joosten-CampsPiet en Harry Hermans Pierre Vandevenne T ot zekere intentie Broeder Drabbels Theodorus van Aarssen-Chris van Aarssen (Jongerenkoor) Zaterdag 19.00 uur Zondag 8.30 uur 10.00 uur Ivo Franssen-Paul Janssen-Leon Hendrix Sjackie Wilmsen. Roland Tacken-Jurgen van Soest-Ronny Pelzer Hans Holtackers. Frits Dupont-Rene Willems-Roel Folkerts- Jan Rutten. GEBOREN EN_GED00PT_WORDEN Als parochie-priester maak je het vrij regelmatig mee dat je op bezoek gaat bij'n jong echtpaarwaar het eerste, tweede, ja derde of vierde kind geboren wordt. En dan constateer je regelmatig dat het dragen van een kind en de komende geboorte in het leven van die ouders zeer belangrijke en haast onvergetelijke momenten zijn. Dagelijks worden er kinderen geboren. Je staat er nauwelijks bij stiltot het jezelf overkomt. Dan pas ga je open voor dat wonderbaar gebeuren. Dat klein, nieuw leven - dat zo eenvoudig en toch ook weer zo ongrijpbaar groeit - heb je zelf gedragen. Het is om er stil van te worden. Het geboorte moment moet wel een diepmenselijke ervaring zijn in het leven van dat kind en in het leven van de ouders. De geboorte is van levensgrote betekenis voor het kind zelf, ook al heeft het er geen weet van. Geboren worden is immers een blinde vlek in ons geheugen. Het grootste, het meest ingrijpende wat je ooit is overkomen: je hebt het alleen maar van horen zeggen. Hoe het gebeurd en verlopen is op dat meest beslissende moment van het leven? Je weet het zelf niet. "Als het kindje geboren wordt, beweegt de wereld", zegt een oud Chinees spreekwoord. En dat is ook zo: alles staat op zijn kop. 6 i

Oostrum's Weekblad | 1980 | | pagina 6