de winkel te kopen. Geboorte is: de vervulling van al die verlangens en verwachting en. (Wordt vervolgd) AVONDGEBED Hoe eindigen we onze dag Tanden gepoetst Een avondgebed Nogal wat mensen hebben de behoefte om de dag als een vertraag de film nog eens aan zich voorbij te laten gaan: de licht- en schaduwzijden, de mensen die we ontmoet hebben, de zorgen en de vreugden. Bij God tot rust' komen om dan echt te kunnen rusten. Ook hier geldt: vrijheid, blijheid; als u maar met vertrouwen op God gaat slapen. Heer, nu deze dag voorbij is, denken wij aan Uw goedheid; er zijn zoveel mensen die ons gelukkig maken, zoveel dingen waaraan we vreugde beleven. Schenk deze vreugde ook aan allen die we pijn hebben gedaan. Geef ons nu een rustige nacht, veilig onder Uw bescherming. Wij willen ook denken aan hen die deze nacht moeten werken; aan hen voor wie deze nacht vol onrust zal zijn: zieken, stervende en mensen die de slaap niet kunnen vatten. Wees voor allen een bron van troost van kracht en bemoediging. Blijf met Uw zegen onze wereld begeleiden, en laat ons allen, slapend of wakend, geborgen zijn bij U. KINDERGEBED (Het is misschien wel leuk om na dit gebed voor volwassenen, een gebed te plaatsen dat een kind gemaakt heeft bij gelegen heid van het begin van het nieuwe schooljaar.) Lieve Heer, ik heb een heerlijke vakantie gehad; maar het weer was niet altijd fijn. Ik vind het eigenlijk toch niet zo leuk, dat ik weer naar school moet gaan. Maar ik vind het wel fijn, dat ik de andere kinderen weer zie. 8

Oostrum's Weekblad | 1980 | | pagina 10