In een aantal gevallen is deze verzekering aantrekkelijker dan een IRK; vooral als U uitsluitend ANWB-lid wilt zijn ter ver krijging van IRK. Premie per voertuig: 28,== incl. poliskosten voor periode t/m 22 dagen. De IAV is wel gekoppeld aan een Reisverzekering (Europeesche) maar dit hoeft niet als bezwaar beschouwd worden, want vrijwel niemand zal op vandaag nog op vakantie gaan zonder reisverze kering - Buitenlands Geld- Reischeq.-Eurocheq. Van de meest gangbare valuta hebben wij steeds in deze tijd van het jaar voldoende in voorraad. Om teleurstelling te voorkomen is het wellicht voorzichtiger enkele dagen voor Uw vertrek Uw ""bestelling door te geven. Het gebruik van Eurocheques neemt steeds meer toe. Deze zijn gegarandeerd tot 300,== per cheque. U kunt hiermede in een aantal landen rechtstreeks mee betalen in de valuta van dat land: in winkels, hotels, benzine-stations, garages. In vrijwel alle landen (Europa- Noord- Afrika) kunt U bij banken deze cheques inwisselen in de geldeenheid van dat betreffende land, waar U verblijft. Deze cheques zijn tevens verzekerd tegen verlies, diefstal. Kosten 10,== per jaar. De groene betaalcheques kunt U in het buitenland niet meer ge bruiken. Voor nieuwe Eurocheq. met Euro-pas moet U in deze tijd van het jaar rekening houden met besteltermijn van plm. 14 dagen. Bent U thans reeds in bezit van eurocheq.in die gevallen hebben wij altijd een set in voorraad. U kunt ook reischeques, zogenaamde travellerchequesgebruiken. Deze kunt U op de bank kopen in verschillende soorten valuta: Am. Dollars; D.M.; Fr. Francs; Zw. Francs, Eng. Pnd.. Deze zijn verzekerd tegen verlies en diefstal. - Reisdokumenten -. Denk aan meenemen van paspoort of geldige toeristenkaartVoor een aantal landen is tevens geldig paspoort vereist. Overtuig U vooraf of Uw papieren in orde zijn; over het algemeen is een geldig paspoort aan te bevelen. Bij verzilvering van cheques in het buitenland is namelijk overlegging van paspoort vereist. SAFE- LOKETTEN. Voor een vrij gering bedrag kunt U Uw waarde papieren in een safeloket deponeren. Gezien de vraag zijn wij overgegaan tot uitbreiding van het aantal loketten. 5

Oostrum's Weekblad | 1980 | | pagina 5