Misschien denkt God wel: als het nog lang duurt vóór ze Mij zoe ken, dan zal Ik eens tevoorschijn komen'. Denk maar niet, dat je dan nog blij zult zijn omdat je me eindelijk weer ziet! Als het zó moet gaan, dan zal het een zwarte dag zijn! Zoek Mij terwijl het nog kan. Want denk erom: Ik laat me niet door jullie in de luren leggen. En zoek Mij daar waar Ik ben te vinden: waar goed heid en recht wordt gedaan aan verschoppelingen. Daar ben Ik te vinden. Je zult eens zien hoe gauw Ik dan tot leven kom'. Gebed van een_Jongere Heer, dikwijls spreken we met elkaar over allerlei dingen, en steeds maar ondervinden wij dat we op zoek zijn naar geluk. Och, ja, wij willen gelukkig zijn en in deze, onze verlovingstijd, zijn we het echt, helemaal! Maar menselijk geluk is zo broos.' Dikwijls, als we bij elkaar zijn, ervaren we hoe moeilijk het is om de andere zichzelf te laten zijn. Help ons Heer, om van onze verlovingstijd iets moois te maken. om tijd te maken voor elkaar om tijd te maken voor anderen die een beroep op ons doen om tijd te maken voor stilte en gebed waarin we Jou kunnen ontmoeten. Help ons elkaar te aanvaarden zoals we zijn elkaar telkens met nieuwe ogen te zien, en elke dag meer van elkaar te gaan houden. Heer, laat het kruisje dat wij elkaar steeds als afscheid geven geen leeg gebaar zijn, maar een teken dat we samen met Jou op weg zijn. Jouw weg! Nu, vrijdag, eerste vrijdag van de maand, zal de H. Communie naar de zieken gebracht worden, na de H. Mis van 9.00 uur. Eerbied in_Gods_huis De kerk is bij uitstek het "HUIS VAN GOD". Laten we eerbied hebben voor en in Gods huis. In de laatste ban ken achterin de kerk, laat dit wel eens te wensen over. Maak er geen praathoek van. 13

Oostrum's Weekblad | 1980 | | pagina 13