TERUGBLIK: OP EEN WEEKEIND MUZIEK EN TONEEL O Afgelopen weekeinde heeft harmonie Sub Matris Tutela en to neelgroep "de Vlasbloem" weer haar jaarlijkse concert- en toneelavonden gehouden,, Toneelgroep de "Vlasbloem" begon zaterdagmiddag met een uitvoering voor de jeugd van Oostrum. als zijnde de generale repetitie. Om drie uur ging het doek open, en kon het spel "GESPREK MET LONDEN" beginnen. Dit toneelspel, een komische thriller, werd door de spelers en speelsters goed op de planken gebracht. Dit kon men aan de zeer goede reacties van de kinderen merken. De jeugd ging helemaal op in dit toneelspel, waar twee oude vrijsters, al- l°s doen wat hun pensiongast in een toneelspel geschreven heefZo Op zondag en maandag speelden harmonie en toneelgroep voor uitverkochte zalen. Het tamboerkorps beet de spits af op deze twee avonden en bracht enkele goede concertnurnrners ten gehore. Men kon aan deze concertstukken horen dat er niet alleen op de trommels wordt geslagen maar dat er wel degelijk muziek inzit. Hierna volgde een optreden van de harmonie. Men begon met een mars. Deze marsmuziek komt al tijd goed over bij het publiek. Maar ook de concertnummers zoals, Elash Back, Zemire et Azor en Rhapsodie from the low Countries is zeer goede muziek om naar te luisteren. Deze concertnummers "werden door de harmonie goed gebracht, alwas hier en daar toch nog wel een schoonheidsfoutje te beluisteren. Al met al was het een zeer goed optreden van Oostrums harmonie, hetgeen bleek uit het hartelijk epplaus van het publiek. Door veel repeteren kan men toch een goede uitvoering verzorgen. Wij hopen echter dat dit in de twee weken die ons nog scheiden van het concours ook zal gebeuren en dat wij als een man achter onze dirigent gaan staan. Laten wij eens zien dat wij de Wanssumse wind tot Oostrumse storm gaan aanwakkeren. Dit kunnen we alleen bereiken als wij ons hier allemaal voor inzetten. V/ij wensen harmonie Sub Matris Tutela zeer veel succes toe op het a.s. concour te St. Michielsgestel. Daarna werd er weer flink getimmerd aan het decor, om de woonkamer in orde te maken voor het toneelspel "Gesprek met Londen". Dit spel dat geschreven is door V/. Bischot is een heel ander genre dan dat we de laatste jaren gewend geweest waren. Deze komische thriller waar span ning en humor elkaar afwisselen, kwam zeer goed tot zijn recht door het voortreffelijk vertolken van de rollen van acteurs en actrices van toneelgroep de "Vlasbloem", dat dit zo was kon men merken aan de vele goede reacties uit het pu bliek, die konden genieten van dit toneelspel met zijn in triges. -8-

Oostrum's Weekblad | 1979 | | pagina 8