Een kwartier voor tijd soleerde Jan Janssen langs de com- plete Hegelsom verdediging en bracht de eindstand op 5-0. Oostruin 2 - Wittenhorst 4 2-1 De moeilijke .thuiswedstrijd tegen koploper Wittenhorst kon op deze gure zondagmiddag winnend afgesloten worden. Oostrum startte behoudend om eerst een beetje do kwaliteiten van de tegenstander te toetsen. Dat deze kwaliteiten wel aanwezig waren bleek in de 14e minuut toen Wittenhorst uit een vrije- trap zeer fraai 0-1 aantekende. Tot dan toe was het Witten- horst dat toch wel de beste kansen creëerde. Oostrum was door dit doelpunt niet aangeslagen en voetbalde lustig ver der. Toen in de 24e minuut 'Ton Broeren de bal op het midden veld onderschepte en deze naar de vrijstaande gelegenheids aanvaller Martien Ousters speelde, aarzelde deze geen ogen blik en maakte met een strak schot de gelijkmaker. Zodoende konden we dus met een gelijke stand de kleedkamers opzoeken om de dikverdiende thee te nuttigen. Na de hervatting was het Oostrum dat alle kansen kreeg om een voorsprong te nomen. Nadat eerst een lage voorzet van rechts net dooi twee mensen gemist werd was het een Wittenhorst verdediger die ons bijna op een voorsprong zotte. Na een goed afstandsschot van Geert Claossen nam de rechtsback van Witenhorst de van de lat te rugspringende bal ineens op de slof en tot zijn geluk en onze pech ging deze net over. In de l6e minuut van de tweede helft was het dan toch zover toen Ton Kcssels uit een corner die door iedereen gemist werd met een strak schot ons tweede doelpunt maakte. Ook hierna had Oostrum nog voldoende kanaen doch verzuimde om de wedstrijd vroegtijdig te beslissen. Veel verder dein een schot otj de paal van Ton Broeren en nog enke le gemiste kansen kwamen we toch niet. Be laatste 5 minuten van de wedstrijd benutte Wittenhorst om druk uit te oefenen op de goal van Oostrum. Dit resulteerde in een buitenspel- doelpunt dat op Cidvies van de grensrechter (Bert bedankt!) terecht geanaleerd werd. Oostrum probeerde de laatste minuten ongeschonden door te komen en toen Martien Custers voor bui tenspel afgefloten werd ging deze nog door en omspeelde de keeper. Het tweede fluitsignaal hoorde Martien wel en liet de bal liggen. Zo ook de keeper van Wittenhorst die hem ach terna liep en natrapte. Martien stortte neer als de "sterven de zwaan" (de Vlasbloem opgelet) en de keeper kon vertrekken. Zo eindigde deze wedstrijd in een verdiende 2-1 overwinning. -14-

Oostrum's Weekblad | 1979 | | pagina 14