Hij kan zijn vreugde soms niet op en moet het kwijt aan de mensen en soms zelfs aan de dieren, en hij noemt iedereen en alles nu zijn broer en zuster. Alles is een in God. Hij voelt zich een met Christus die gekomen was als een lijdende mens, die leed om de ellende van de mensheid. Lichamelijk gaat Fransiscus eraan kapot, zoals Christus, maar hij laat armoede en lijden niet meer los,want hij vond God en de mensen. Dit is een momentopname uit het leven van Eransiscus. Deze week donderdag vieren we zijn feest. Jammer dat hij tegen woordig alleen paar belicht wordt als: vriend van de dieren. Dat was Eransiscus heel zeker, maar liij was veel meer. Wat veel belangrijker in zijn leven was: hij hield van de mensen, en hij kon van de mensen houden, van alle mensen, omdat hij hield van God. Iiij zag echt in God de Vader van alle mensen. Laten we vooral dit aspect uitbuiten als we over Eransiscus spreken. Uw Pastoor. ZONDAC-OCHTENDCONCERT IN DE EOYSR VAN DE SCHOUWBURG TE VSNRAY9 AANVANG 11.30 UUR. Zondag aanstaande wordt het koffieconcert verzorgd door Ven- rays Gemengde Zangvereniging "Ars Musica" en de Oostrunse Harmonie "Sub Matris Tutela". Ars Musica was donderdag j.l. nog te horen in een goedgevulde Grote Ecrk samen met de or ganist Paul Keijsers. Voel muziekliefhebbers zijn toen bui tengewoon aan hun trokken gekomen. Ook bij de Sing-In t.g.v. het 20-jarig bestaansieest van de Zangers van St. Erans was Ars Musica present. Het zondagochtendconcert is bewust door Ars Musica en de Oostrunse Harmonie samen opgezet. In het verleden en nog steeds heden is er een bijzondere prettige samenwerking geweest. Bovendien zijn er heel wat raaklijnen te vinden. Er zijn nogal wat Ars Musica-lcden van wie de wieg in Oostrum heeft gestaan. Rob Berben, de dirigent, heeft ook in Oostrum veel gedirigeerd. Het eerste deel van het concert wordt verzorgd door Ars Musica. Uitgevoerd zul len worden werken van: Bach, Mozart, di Lasso, Orff, Brahms, PoulencTsjaikowsky en Dvorak. Een afwisselend programma dus. Er wordt mede gedirigeerd door de 2e dirigent Jan Temne. De Harmonie Gub Matris Tutela zorgt net haar vele jeugdige le den voor een voortzetting van liet progr. met werken van vooraanstaande componisten van werken voor ham. en fanfare. Wat dacht U van Sousa, Pi Scheffer, van Lijnschoten, Walters en Tschucr. Om helemaal de pan uit te swingen hoort U ook

Oostrum's Weekblad | 1979 | | pagina 6