Vroeger zagen we onze moeders een groot rond brood voor haar buik houden en er met een mes doorjagen, Sn dat mes werd; als liet bot werd, op de slijpsteen geslepen. Maar wat ik nu zo vreemd vind? Tegenwoordig komen we altijd tijd te kort, een dag is veel te kort, want we moeten dit of dat nog doen. De tijd vanaf het aflopen van de elektrische wekkerradio tot het moment dat we onder de elektrische deken kruipen is al tijd weer te kort. Allemaal jagen en jakkeren, geen rust in ons lijf. Het is bij de dokter tegenwoordig toch veel druk ker in de wachtkamer dan vroeger* Kijk, en dat is dan weer niet zo best. Elektriciteit? Sen pracht uitvinding, iets wat veel gemakken geeft iets wat niet meer uit onze moderne staat is weg te denken. Maar zonder de mens zou elektriciteit niet kunnen bestaan, want wij zijn het die de knop van het licht moeten omdraaien, omdat dat niet vanzelf gaat en dat is maar goed ook OUDERS AVOND SEKSTE COMMITNIS Wilt U alvast noteren dat de eerste oudersavond voor de eer ste communie van de kinderen van de tweede klas plaatsvindt op dinsdag 9 oktober om 20,00 uur in de gemeenschapsruimte van onze school, ZONDAG a.s. NATIONALE ZIEKENDAG Bij het zilveren bestaansfeest van "DE ZONNEBLOEM1' in 197^ is voor het eerst de Nationale Ziekendag gehouden. Sindsdien is de tweede zondag van september een begrip geworden. Die dag gaat zoiets worden als moederdag en vaderdag. Aandacht voor zieken is gezond! Zolang je gezond bent, sta je meest al niet stil bij de ziekte van anderen. Realiseren wij ons voldoende dat zij door hun handicap beperkt zijn in hun be wegingsvrijheid en in hun onafhankelijkheid? Dat heel wat contacten hen ontvallen en dat zij zich soms in de kou voe len staan, omdat collega's het laten afweten? Dat het gevoel, er niet meer hij te horen, hen mistroostig kan maken, dat heel wat verlangens de grond worden ingeboord en dat het idee- van niets meer te kunnen presteren, zwaar kan drukken? •Het is gezond aan zieken te denken. Wij horen bij elkaar. Wij zijn er voor elkaar. Zij horen tot de samenleving. Verkeer met gezonden kan zieken heter maken, al wil dat niet altijd zeggen lichamelijk herstel. En omgekeerd kunnen gezonden er "beter" van worden door met zieken om te gaan. Zij beschik ken meestal over de nodige tijd om naar anderen te luiste ren, door hun kwaal hebben zij vaak dieper het leven leren kennen en daaraan wijsheid opgedaan. Ze zien soms vanuit - 3 -

Oostrum's Weekblad | 1979 | | pagina 5