Ad Haans bereid gevonden ons Jongerenkoor a.s. zaterdag, te begeleiden op de piano. Dankzij een geweldige gift van een van onze parochianen beschikt ons Jongerenkoor over een gloednieuwe piano. We willen heel bijzonder de jongeren uit nodigen deze eucharistieviering mee te vieren; mogelijk dat zij zeggeni dat was ook wel iets voor mij. Nieuwe leden - ook leden die een of ander instrument kunnen bespelen - blij ven altijd van harte welkom. U kunt zich opgeven bij Trudy Bonants, Ooster Thienweg 5. he repetities zijn op maandag avond van 20.00 uur tot 21.00 uur, en voorlopig een uitvoe ring per maand op zaterdagavond. Dirigentpianiste en le den van het Jongerenkoorveel succes! KANTTEKENING Het gemak dient de mens, wordt menigmaal gezegd en het is nog niet gelogen ook. Met name in deze 20e eeuw, vooral na de Tweede Wereldoorlog zijn er heel wat machines en prepa raten uitgevondeny die het gemak van de mens dienen en der halve levensvreugde verschaffen» Laat ik het anders zeggen? zouden moeten verschaffen. Kijk? wij met zfn allen houden de moderne technieken en al wat er bij hoort niet tegen, maar levensvreugde verschaffen gaat mij wel wat te ver. Dat er mensen naar de maan gaan, vind ik best, ze gaan maar, als ze mij maar thuis laten. Dat een computer sneller kan reke nen dan een mens vind ik prima. Dat het bedrijfsleven veel al is geautomatiseerd is uiteraard ook een goede zaak. Ie dereen ervaart elektrische apparaten als heel gewoon en ge bruikt ze ook elke dag opnieuw. Geen wasgoed meer op de bleek, steeds minder ook aan de waslijn. Het vuile goed de machine in, wassen, centrifugeren, in de droogtrommel en wegwezen. Geen borden meer op de aanrecht, o.e vaatmachine in en daar dc borden en ander vaatwerk alleen nog maar uic- halen. Elektrisch koken, elektrisch frituren, elektrisch scheren, wat doen we tegenwoordig niet elektrisch. En alle* rnaal voor het gemak van de mens, moderne tijd, twintigste eeuw. Telefoon mensen, ook een pracht uitvinaing. Hes, xs maar wat gemakkelijk de winkelier op te bellen, cie bestel ling te doen en het dan ook nog thuis bezorgd te krijgen. Daar hebben we graag een dubbeltje voor over. Als je een maal een telefoon in huis hebt, wordt ie ook overal voor gebruikt, zelfs om de buurvrouw op de koffie te vragen. We zouden kunnen zeggen, dat we in een elektrisch tijdperk le ven. Koeien worden elektrisch gemolken, gras maaien we elek trisch, ja er zijn zelfs elektrische messen. - k -

Oostrum's Weekblad | 1979 | | pagina 4