KIESBIJEENKOMSTEN Zowel uit de administratieve als uit de politionele con trole op het naleven van de bepalingen van de "Regeling Kienbijeenkomsten" is gebleken, dat maar al te vaak hier mee de hand wordt gelicht, vooral door de verenigingen, die frequent kienen. Het kienen neemt soms dermate vormen aan, dat sommige ver enigingen het karakter van een gokclub krijgen, hetgeen door wettelijke regeling juist wordt verboden. - Kienen moet een '..eenvoudig volksvermaak blijven met als mogelijkheid hiermee de kas te versterken. Maar als men de hand gaat lichten met de bepalingen, dan hebben burgemees ter en wethouders de bevoegdheid om in te grijpen. He summiere wettelijke regeling van deze materie is een bron van veel moeilijkheden. Haarom vinden burgemeester en wethouders het belangrijk en noodzakelijk om op grond van hun bevoegdheden krachtens de wet aan de gemeentelijke Regeling Kienbijeenkomsten te blijven werken, totdat een bruikbare regeling is verkregen Burgemeester en wethouders vinden het verre van ideaal, dat het kienen in Venray wordt beheerst door een klein aan tal verenigingen. Heze kienen zo vaak dat van de ware doel stelling van "de vereniging weinig overblijft. Het gevolg hiervan is, dat de beschikbare zaalruimte door deze verenigingen permanent worden bezet, zodat andere verenigingen geen kans hebben op het organiseren van een kienbijeenkomst Daarom wordt de regeling uitgebreid met de bepaling, dat het houden van meer dan één kienbijeenkomst per vereniging per kalendermaand is verboden. Om het kienen verder "uit te zuiveren" wordt de Regeling Kienbijeenkomsten aangevuld met de bepaling, dat horeca ondernemers en personen in hun dienst geen deel mogen heb ben aan de organisatie van de in hun lokaliteit door de verenigingen te houden kienbijeenkomsten. Aan de KRÏÏUMELKES Maandag 19 maart a.s. hebben we weer club. Zoals met jul lie afgesproken, gaan we dan weer leuke dingen van kurk maken. Tot Maandag. Marja en Henriëtte. Hallo POPPIES Vanavond 15 maart hebben wij weer club. We beginnen om acht uur. Willen degenen die wegens omstandigheden niet

Oostrum's Weekblad | 1979 | | pagina 9