en vergeef' nen zich' '/zélf oh tfi'ilte ven'de anderèh. Zeereerw. Pastoornogmaals veel, veel dank ook aan al de inwoners van de parochie öostruin voor de milde gaven. Mag ik mijn werk en onze missie nog heel bijzonder aan bevelen bij het H.Misoffer. Ik zal Oostrum ook niet ver geten. Nogmaals duizendmaal dank aan allen voor alles. Met heel hartelijke groeten TTt_ r .Utv uostrunse missie zuster aan de mvoners van Ooctrun t '.-oi nij, Trtms Poels. ATTENTIE! ATTENTIE! ATTENTIE Wilt U zovast noterenwoensdag 14 maart jaarlijkse Parochver.qadorin.q, PA, WAAROM HEBT U ME LATEN DOPEN? Een vraag van een opgroeiend kind, dat gewoon wil weten wat zijn ouders bewogen hooft om hem te laten dopen. Het' is ook oen vraag die opgroeiende, kindoren graag zouden willen stellen als ze niet liet gevoel haddon met een kluitje in het riet gestuurd te worden5 want een antwoord op deze vraag wordt soms évengewiekst ontweken als vroe ger een antwoord op de vraagPa, waar konen de kindertjes vandaan. Je kunt proberen om' snel een antwoord te verzin nen, en dan zijn er verschillende mogelijkheden? Ie "Dat hoort toch zó!" Maar mét"'zo'n antwoord kun je in 1979 niet meer terecht. Als je dat zegt, dan denkt je zoon het zal je pa maar wezen! 2e "Zc doen het toch allemaal". Maar dan voel je zelf al dat je dat niet kunt zeggenj je kunt in het bijzijn van je kind toch niet zeggen dat je aan na-aperij doét van iets- waar je do sin niet van inziet! 3e "Me hebben het gedaan voor Opa en Oma". Maar dat begint al oen beetje t'e ruiken- naar het voor-de-gels- houden van Opa en Oma. 4e- "Vraag dat maar aan de pstoor". Maar hot vervelende is dat het kind hot nu juist aan zijn vader vroeg! Totdat Pa misschien ineens er uit flapt? "dat moet ik toch zeker zelf weten!". En dit laatste antwoord zou wel eens heel dicht bij de waarheid kunnen zijn. "Dat moest ik weten", Zoon-lxef was nog zó klein dat hij zelf niet eens wist dat hij bestond. Hij kon zeker geen beslissing nemen. Vader en moedor waren do aangewezen mensen om ,alle beslissingen voor hom te nemen. Zij kiezen de kleertjes uit, sluiten voor hem do verzekering en kiezen zijn namen, ook al wil hij later misschien anders genoemd worden. Goede ouders doen voor hun kind vanzelfsprekend altijd wat zij voor hun .kind goed vinden en .waarde-vaL... Als *ze.-zelf in hun leven hebben ervaren dat ze er steun aan hebben om een - 8 -

Oostrum's Weekblad | 1979 | | pagina 12