weer opnieuw te beginnenDat is van toepassing in het zakenleven, in de huwelijks- en gezinsverhoudingen enz,. Zeer zeker geldt het voor onze relatie met GodEr daagt weer een lichtpunt: Jezus Christus., Hij is en blijft het Licht der wereld» Laten we ons zelf onderzoeken, of we ons wel voldoende richten naar dat Licht» Het is nodig om niet in de duisternis rond te dolen en om uiteindelijk goed uit te-komen» VRAGM, VRAGEN, ALTIJD MAAR VRAGEN Lastige mensen zijn dat, die jou altijd iets komen vragen» Altijd hebben ze je nodig» Als je ze ziet komen, dan weet je het al: ze zullen weer wel iets nodig hebben! Niet dat je te beroerd bent om ze te helpen, o nee, beslist niet! Je zou het best leuk vinden als ze tóch kwamen, maar dan ook eens als er niets te halen is, zo maar, voor de ge zelligheid» Ze komen nu eens niet voor zichzelf om iets^ te halen, maar voor jou, om jou een plezier te doen; te bedanken of zo» Als ze nu eens kwamen niet voor jouw spulletjes, maar voor jou zelf:, omdat ze je zo mogen! Soms denk ik wel eens bij mezelf: hoe zou God daar nou tegen aankijken? Want bij Hem zal 'het wel niet veel. anders gaan» Als v/ij eens aankloppen bij God (zeg maar: bidden) dan is het toch ook in 9 van de 10 gevallen om te vragen, vragen, vragen» Zou Hij nu ook wel eens bij zichzelf dennen''Daar zijn ze weer, ze hebben zeker weer iets nodig;, maar wanneer komen ze nu eens voor Mijzelf, om Mij te plezieren omdat ze Me zo mogen?" Maar wij, welvaartsmensen als we zijn, we hebben niet zo veel meer van Hem nodig» V/at we nodig hebben, dat hebben we al» We hebben ons, alles wat van Hem is, al lang toegeëigend, een hele aarde vol» Waarom zouden we dan nog notitie van Hem zelf nemen? We hoeven het bij Hem niet meer- te halen» V/aar we vroeger moesten rekenen op God, rekenen we nu op het loonzakje, de brandverzekering en de super-markt» - Als we dan al menen dat er bij Hem niets, meer te halen valt (al zullen we nog wel anders piepen'), zou het dan nu niet de gelegenheid zijn om notitie van Hemzelf te nemen» Hij is beslist de moeite van het bewonderen en bedanken waard, om alles wat Hij al tot stand heeft gebracht en nog tot stand brengt» Spreek Uw dank en bewondering (U weet zelf wel waarvoor) af. en toe eens uit tegen Hem» Doe het zomaar, van hart tot hart» Misschien zijn er dan bij Hem geen "dingen" meer te halen» Hij geeft U dan toch iets: het kostbaarste dat er is: Hij geeft U zichzelf! - 6 -

Oostrum's Weekblad | 1978 | | pagina 6