TER OVERWEGING IN EEN STIL OGENBLIK Het leven is een feest als je gezond bent. God, ik ben IJ dankbaar voor elke nieuwe dag als een ge schenk, een uitnodiging soms ook een uitdaging,, Ik herken tekens van Uw liefde in de mensen die ik mag ontmoeten, mensen die me begrijpen, die echt van me houden. Ik word stil als ik zie dat sommige jonge mensen ziek of gehandicapt door het leven moeten gaan. Ik begrijp het niet. Dan pas zie ik hoe gelukkig ik ben. God, wees vooral voor hen die minder bedeeld zijn een liefdevolle God. En laat mij voor hen een beetje god zijn en zon brengen in hun leven. VAN LATER ZORG: Er was eens een rijke handelaar die zijn reis onderbrak voor een bezoek aan de heilige stad Jerusalem. Hij sprong van zijn kameel en kwam lopend tot bij de kleine stads poort die "Oog van de naald" heette. Daar zag hij een groepje kinderen en een oude man. Ze dansten in een kring en hadden veel plezier. Toen hij vlak bij hen gekomen was, onderbrak de oude man het spel en vroegj zoekt U het rijk van God? Nou nee, niet direkt antwoordde de handelaar, dat is van later zorg! Toen be gonnen de kinderen hard te lachen en de oude man lachte met hen mee! Waarom lachen jullie zo, vroeg de reiziger, is het zo gek wat ik zeg? Toen kwam de oude man naar hem toe en zei: wat U daar zegt, meneer, dat antwoordt bijna iedereen die hier naar binnen gaat; en dat klinkt zo ko miek als je wel beter weet! Ja, af en toe krijg je wel een beter antwoord, maar dat komt meestal van de armen die hier binnen gaan. Als de kinderen dan roepen: zoek je soms het rijk van God, meneer, dan antwoorden ze: Nou, als je ft mij vertelt, dan weet ik het ook! De handelaar wist eigenlijk niet goed raad met die vreem. de toestand; het liefst was hij gewoon dóórgelopen. Maar intussen hadden de kinderen de kameel tot vlak bij de nauwe poort gedreven. "Niet kwaad worden", suste de oude man, "want ze willen U daarmee iets uitleggen. Kijk uw kameel kan natuurlijk nooit door die nauwe poort. En zo gaat het ook met het rijk van God, daar kunnen rijke mensen ook maar moeilijk binnenkomen! Nu voelde de reiziger zich toch wat beledigd en zei: laat dat maar aan mij over; het rijk van God is van later zorg! Weer begonnen de kinderen te lachen, en de oude man zei: D -

Oostrum's Weekblad | 1978 | | pagina 5