dat was Petrus» Die kreeg van Jezus als opdracht: Jij moet als een rots zijn! Jij moet een rotsvast geloof heb ben! Jouw geloof en vertrouwen moeten zo onwrikbaar zijn dat je een steun bent voor alle anderen,, Die moeten op jou kunnen bouwen! Honderden miljoenen mensen moeten kunnen bouwen op deze ene mens! Er wordt wat van hem gevraagd! Er moet wat voor hem gebeden worden! Doen we allen mee in dat wereldgebed? God trekt in ons midden rnee; dat is ons beloofde En moge onze nieuwe Paus Joannes Paulus 1 er in slagen een goede reisleider te zijn voor het hele christelijke reisgezel schap, met als grootste zorg Gods aanwezigheid bij ons» VERVOLG VAN: "WAAROM WILT U UW KIND LATEN DOPEN". Ze zeggen wel eens: we geloven toch allemaal in één God. Maar dat is me te vaagEr moet iets zijn waar je meer houvast aan hebt. En dat is er ook» Als christenen moeten we altijd beginnen bij Jezus Christu en wat Die ons te zeggen heeft. Daar zijn we tegenwoordig vooral mee bezig, ons opnieuw te bezinnen op de persoon van Jezus; ons af te vragen wat zijn persoon en zijn woor den en daden kunnen betekenen voor de wereld van vandaag Om van daaruit je verantwoordelijkheid beter te zien; om daarin ook steeds weer een reden en aansporing te vinden je in te zetten voor je medemensen. Om de samenleving iets meer te doen lijken op wat de bijbel dan noemt: het koninkrijk van God In de woorden en daden van Jezus heb je een houvastEn tenslotte heeft Jezus gezegd dat als je je daaraan vast houdt, dat je dan bij God terecht komt. Dat lijkt me het begin van een christelijke opvoeding, dat je je kinderen dat rneegeefto Ik bedoel dus dat je zelf je leven zoveel mogelijk wilt richten naar die persoon van Jezus Je kind laten dopen dat betekent in de eerste plaats dat je het naar de kerk brengt0 En die kerk zie ik dan vooral als een soort centrum waar mensen bij elkaar komen die zich bezig willen houden met Jezus Christus Want zo iets dat kun je niet alleen, daar heb je elkaar voor nodig. En daar heb je ook mensen bij nodig die daar heel speciaal mee bezig zijn en daarin wat leiding en- hulp kunnen geven., Zo zie ik de kerk in de eerste plaats. Als je je kind daar heen brengt, dan betekent dat zoiets als: ik wil graag dat mijn kind in die sfeer opgroeit en daarvan de- invloed ondergaat. Daar heb ik de gemeenschap voor nodig en daarom vraag ik dat mijn kind hier ook bij mag horen. Q

Oostrum's Weekblad | 1978 | | pagina 8