De machtige arm van de dorpsvergadering gaf echter de in stemming met de gemaakte plannen Daardoor zou in Oostrum het eerste gemeenschapshuis van Limburg tot stand komen» Een ander belangrijk initiatief is geweest de bemoeiing rond de totstandkoming van een definitief sportterrein in Oostrunio Na langdurige gesprekken en onderhandelingen is uiteindelijk via grondruil het sportveld aan de huidige Sparrendreef tot stand gekomen» In latere jaren zou daar uitbreiding aan gegeven worden» Zo zouden er reeksen op te sommen zijn van zaken welke in die eerste tien jaren aan de orde waren en kwamen» Wellicht dat onderstaande opsomming enige indruk geeft - organisatie van de Mariafeesten in 1950 bij gelegenheid van het 600 jarig bestaan van Oostrum als bedevaarts plaats van Maria met de opvoering van een openluchtspel op het terrein van Spraeland» Dat openluchtspel droeg de titel "De duivel op Spraeland" en was geschreven door de Pater Schreurs m»s»c»; - overleg met de gemeentelijke overheid over wegen, fiets paden, straatverlichting, sloten, landbouwwegen enzenz» (reeds d.m.v. een brief van 22 december 1952 hadden burgemeester en wethouders van Venray de nodige mede werking aan het comité toegezegdin feite was dit tevens de erkenning van het comité door de gemeente); - medewerking v/erd verleend bij vele gebeurtenissen' (ruiterfeesten, sportwedstrijden, muziekfeesten enz0), - de jaarlijkse Koninginnef eesten v/erd en verzorgd terwijl er daarnaast een speciale commissie was voor de vasten avondviering (naderhand overgenomen door de Vastenavond vereniging) de organisatie van een jaarlijks St« Nico- laasfeest is door het werkcomité gestart en vele jaren lang verzorgd; - - vooral de jeugdbeweging heeft ook de aandacht- van .het werk-comlté gehad en jarenlang hoeft het comité tevens als een soort jeugdraad gefungeerd t,b«v» de subsidie van de diverse jeugdorganisaties; - medewerking v/erd verleend bij vele feestelijkheden (priesterfeesten, kerkelijke festiviteiten, processies enz.) - met de stedebouwkundige van de gemeente en met vertegen woordigers van de gemeente werd overleg gevoerd over de woningbouw-;in Oostrum-, het bestemmingsplan, de aanleg van een plantsoen in de kom.e-d»;

Oostrum's Weekblad | 1978 | | pagina 4