Hij kwam echter later naar de watermolen en gaf de leid sters een uitbrander. Jac geeft toe dat de uitbrander van Paul terecht was en later zegt hij dat je niets mag zeggen als je er het fijne niet van af weet. Jac kreeg het weer te Iioren van Mariet. Hier wordt Jac weer onderbroken: Dit heeft weer niets te maken met de be stuurskwestiedit is puur een kwestie van beheerder. Ja* antwoordt hierop dat wij de COZO te vriend moeten houden. Hen bestuurslid mag niet zo'n grove fouten maken. De carnavalsvereniging komt niet meer praten als Paul er bij zit. Jac heeft al gezegd dat wanneer zij komen Paul er niet zal zijn en zij zijn evengoed nog niet gekomen. LI deze dingen deden twee groepen ontstaan in het bestuur. De eerder genoemde vier mensen en Pa,ul Bol met John Derickx en Mieke Muller. Hansen heeft Paul genoeg gehad. Deze din gen werken allemaal vernietigend voor een soos. Het R.J.C. vertelde ons dat wanneer een soos vanaf het begin al geen goede verstandhouding heeft met de gemeenschap, zo'n soos nooit een voet aan de grond krijgt, Hierbij wordt als voor beeld de kwestie met die film aangehaald. "Hén persoon werkt tegen en gel ijle loopt het mis", kis Paul niet gaat gaan die k mensen en de beheerders. Bc.t betekent dat er geen voorzitter en geen penningmeester meer zijn (deze ta ken vervult Jac). Ook kan de zaak niet draaien zonder be heerder. Geert wil nog een aanvulling geven, als Paul het woord heeft mag er niet aangevuld worden. Geert schrijft daarom zijn opmerking op een briefje: Ee manier waarop Paxil werkt wordt niet geaccepteerd in Oostrum. kis Paul blijft, gaat de soos eraan, Jac voegt hier nog aan toe dat Paul de soos gebruikt om dingen die hem niet bevallen in Oostrun te veranderen. Paul1s verhaal Paul houdt geen pleidooi. Hij vindt het absurd dat de hele zaal: zo op de spits gedreven is. Bovendien zou een pleidooi houden een soort van "verkopen" zijn. Hij wil wel wat zeg gen op de aangehaalde voorbeelden en enkele opmerkingen plaatsen. Jat de bier-kwestie betreft: ITa een vergadering mocht er niet gestemd worden van het bestuur, V/at het pra ten over Jan Haedts betreft, Paul heeft inderdaad over hem gepraat toen Jan er niet bij was. Maar hij heeft toen niet één woord gezegd dat liij van te voren tegen Jan zelf had gezegd. Dat hij de bestuursleden op zo'n manier op hun te laat komen wees, was inderdaad wat overdreven. Het is wel triest dat Herman, die de eerste was die zei "Paul eruit of ik cruitnu niet aanwe z i g is. 13

Oostrum's Weekblad | 1978 | | pagina 13