Verslag van de open vergadering van QcJcC<- IE UNA 24-1-178_ Afwezig van liet bestuur: Herman Vermeulen. Aantal aanwezigen: 28 Niemand had bezwaar tegen het voorstel van het bestuur wat later open te gaan. \ïe zijn voortaan pas om 19<>38 uur open. Vraag: Kan de soos zondagavond niet tot 1.0C uur open blij ven? Hierop werd geantwoord dat veel mensen maandag weer moeten werken of naar school moeten en dat 24.00 uur dus laat genoeg is.- Ook weten we niet of de bar- en muziek- commissie bereid zijn dat extra uur te blijven. Als dat s niet zo zou zijn, zcu eigenlijk iemand van de mensen die de soos tot 1.Q0 uur los willen, achter de tap moeten gaan staan. Als die mensen er niet zijn kunnen we ook niet draaien. Vraag aan de heer kleurkeus, die in de dorpsraad actief is: I/ij hebben gehoord dat er over de soes gepraat is binnen de dorpsraad en dat er erg negatieve dingen aan de orde kwa men. Ce heer kleurkeus vil liever niet veel zeggen omdat hij niet namens de dorpsraad komt, maar als inwoner van Oostrum. Hij wil echter wel zeggen cf de dingen die wij ge hoord hebben waar zijn. of niet. 13r is binnen de vergadering van de dorpsraad wél gezegd: - Er word te veel drank verkocht, - Er wordt weieens te laat gesloten. - Er is over Paul gepraat, - Ee leeftijdsgrens van 16 jaar wordt lang niet streng ge noog gehanteerd. Ceze leeftijdsgrens is inderdaad een vaker besproken pro bleem. Er is altijd gezegd dat wanneer iemand die 16 jaar was en verkering had met iemand die nog geen 16 jaar was dat die mensen zouden worden toegelaten. Hoor dat te doen plegen we echter wel een strafbaar feit. Bovendien krijgen we dan terechte afbrekende kritiek van buitenaf. De grens van 25 jaar zullen we voortaan niet meer hanteren. Als we dat wel doen zijn we namelijk geen Open Jongeren Centrum. Er zijn best wel mensen van 25 jaar of ouder die zich nog bij de jongeren rekenen. Bovendien als die mensen niet in in onze sfeer passen, zullen ze zich niet thuisvcelen hier en vanzelf wegblijven. Mensen die jonger zijn dan i6 jaar komen er dus niet meer in. Ce bezoekers zullen deze mensen dan eruit zetten. "Jij hopen dat de jeugd die nog net geen 16 jaar is zal begrijpen waarom we dit doen. 11

Oostrum's Weekblad | 1978 | | pagina 11