Azië is een enorm groot werelddeel - daar leeft ongeveer de helft van de wereldbevolking. Wat niet altijd bekend is, is het feit dat maar 3% van Azië christen is. Er is een grote armoede in dit werelddeel en het feit dat 97geen christen is, kan ons inspireren om hen te laten zien dat christenen zich eerlijk be kommeren over het lot van hun medemensen. Stichting Little Philippines is voortgekomen uit deze bezorgdheid voor de mensen in Azië. Zij probeert mensen zo efficiënt mogelijk te helpen. Geen handjes rijst uitdelen, maar de mensen zo ver zien te brengen dat ze zelf meer rijst kunnen verbouwen, zelf aan hun toekomst werken. Dat doen we op verschillende wijzen. Soms via moderne communicatie middelen om juist de miljoenen te bereiken, die niet of niet meer naar school gaan. Soms door de producten van de derde wereld ten toon te stellen en te verkopen. Armoede betekent niet dat de mensen geen begaafdheden hebben - dat zult u spoedig ontdekken als u het exotisch handwerk komt bezichtigen in de aangekondigde tentoonstelling. Juist in de ontwikkelingslanden betekent mensen liefhebben" in de meest directe zin men sen helpen zichzelf te vinden en zichzelf te helpen." Stichting Little Philippines probeert dat op een totaal nietfwe manier te doen. De stichter en promotor van deze moderne aanpak is 'een missionaris van het Heilig Hart, Pater Cor Lagerwey M.S.C. Maar modern werken kost geld. Dat vraagt om een nieuwe manier van deel name, zoals het bezoeken van de tentoonstelling en het kopen van de exoti sche artikelen uit de derde wereld. Dat is Uw manier van meedoen. Want kijk, alléén kan niemand het, noch Pater Lagerwey, noch Stichting Little Phillippines. Eigenlijk is het duidelijk das we het samen moeten doen en dat alleen samen we het kunnen doen. Mogen we op u rekenen

Oostrum's Weekblad | 1977 | | pagina 16