Weet je wat ik nou zo dacht? Laat al die mensen in Europa eens één dag van mijn Afrikaans leven meemaken. Dan zullen ze misschien nog meer willen doen als ook fn dubbeltje of 1n kwartje in ft missiebusje gooien. "Als- 't even kan, Heer van zon en regen, kom mij op deze weg wat. tegen, draai de regen maar wat wegdoe het eens omdat ik het zeg. Negers kregen altijd zoveel minder. Laat ze dat begrijpen ginder, geef ons 'ns 'n zwarte Sinterklaas. En als Uw dienaar, 'n jonge neger, sterft - maak dat hij ook de hemel erft". WERELDMISSIEDAG- 1977 c Op de wereldmissiedag-affiches staan gevouwen handen. Handen in gebed, handen ineengeslagen, zwart en blank, steun zoekend bij elkaar, eikaars broeder handen die zorg uitdrukken voor elkaar, vooreerst om samen God te ontmoeten. God, het begin en het einde van ieder mensenleven, de zin ervan Biddende handen; een teken dat het met wereldmissiedag gaat om de boodschap van Christus; om de blijheid en dö hoop van het evangelie; om de uitbreiding van Zijn kerk over heel de wereld Een teken dat aangeeft dat we niet alleen blijven stilstaan om lauter binnenv/ereldsè problemen op te lossen, maar er vooreerst op uit zijn om de grauw heid van het bestaan te doortrekken met de hoopgevende blijheid van het evangelie en de rijkdom van het. geloof van de kerk. Wereldmissiedag 'n dag die om vurige getuigen vraagt; 'n dag van bezinning op de missie van de kerk,op onze missie; 'n dag van gebed voor de onvermoeide werkers van de jonge kerk; 'n dag waarop we met onze royale gaven blijk geven werkelijk iets voor ons geloof over te hebben 'n dag die verweg en dichtbij hoop geeft en nieuwe moed om vol te houden en alles op alles te zetten om de wereld weer een stukje dichter bij God te brengen .0.0.00.000 - if -

Oostrum's Weekblad | 1977 | | pagina 4