JOK JIJ BENT EEN DEEL VAN DE KETEN, Zouden er nog veel volwassenen zijn, die zich hun Vormsel van vroeger kunnen herinneren? Het was even 'n onderbreking van een schooldag. De bisschop kwameen indrukwekkende en machtige mens uit een andere wereld. Als kind had je echt wel even het gevoel" wat er nu gaat gebeuren is iets groots en mysterieus, iets van de H.Geest. Je kon het allemaal niet verklaren, maar je onderging toch wel iets. Wat er in de kerk gebeurde, och, het meeste daarvan was je v/eer gauw vergeten. Het was zoveel .Latijn en je v/as nog zo jong. Velen van ons zijn nog, gevormd toen ze in de tweede, derde of vierde klas zaten. Gelukkig hebben de bisschoppen daar een paar jaar geler den een stokje voor gestoken, toen ze de wens te kennen gaven de kinderen pas te vormen tijdens het laatste jaar dat ze op de basisschool zittenEn toen dit eenmaal besloten was, was vanzelfsprekend de mogelijk heid veel groter om met deze kinderen, die immers al twaalf jaar zijn, te spreken over de zin van het Vormsel. Al enkele jaren doen we dit dan ook intensief en werken naar deze dag toe. Als vormeling ga je je dan reali seren dat deze dag niet uit de lucht komt vallen als de bekende maar onverwachte donderslag bij heldere hemel. Ben je immers al niet jarenlang gevormd door je ouders die je zoveel geleerd hebben en door anderen? Het zijn toch op de eerste plaats je ouders geweest aan wie je juist met dit doel door God bent toever trouwd? Zij hebben je gevormd; in de geest waarin God zelf dit zou willen. Soms ging het over je heen als een heerlijke douche, soms misschien als een koude douche, maar in ieder geval ben je er mee gedoopt. Je realiseert je verder dat het leven je is gegeven als een kado; een kado waarmee je iets moet gaan doen, anders is er niets aan. Je talenten heb je om ze te gebruiken, je moet aktief zijn vóór anderen sn samen mét anderen. We kunnen elkaar immers niet missen als we in ons wereldje Gods Geest willen laten waaien. Bij sommige mensen kun je het goed zien, dat Gods Geest hen te pakken heeft. Het zijn soms mensen die beroemd zijn geworden; maar het zijn soms veel meer mensen die niet opvallen. Ze staan open voor God, laten zich door Hem inspireren en gaan aan de slag.

Oostrum's Weekblad | 1977 | | pagina 2