MARIA PROCESSIE A,Sc Zondag 15 mei - is er om 15-00 uur Lof en proces sie rond de kerk voor alle bedevaartgangers en inwoners van Oostrum in de kerk van O.L. Vrouw behoudenis der kranken. Hierdoor wordt een oude, mooie traditie in ere gehouden om een Maria-heiligdom - het oudste van Nederland - in eigen omgeving te bezoeken tot troost en hulp in moeilijkheden of om er zijn dankbaarheid te kunnen uitzeggen., We hopen dat vele parochianen a.s» zondag de processie zullen meemaken om samen te bidden voor het welzijn'van onze parochie en van de hele Christen gemeenschap» Als Moeder van de christenen heeft Zij zeker speciale aandacht voor de kinderen die met allerlei moei lijkheden worstelen en wie heeft die tegenwoordig niet» Hebt U die niet, komt dan uit dankbaarheid Eens keren wc terug (overdenking voor de meimaand) Lieve Moeder Maria, jij hebt ook moeten geloven. Voor jou v/as het niet altijd duidelijk vanaf de komst van de engel tot aan de voet van het kruis. En ook later, toen je Jezus moest zien in die jonge., zoekende kerk, in haar soms kibbelende leiders. Zalig ben jij omdat je geloofd hebt. Moeder van God, - tot jou zei Jezus op het kruis: "Zie daar je kind". - En Hij bedoelde heel de kerk. Voor heel die kerk zei Jezus tot Johannes, die het alleen kon horen, - - de anderen waren gevlucht - - "Zie daar je Moeder". Moeder Maria, we hebben de laatste tijd beweerd dat we je niet nodig hadden. We noemden je een overbodige tussenpersoon. Vergeef het ons, Moeder, en bid voor ons, je moeilijke kinderen. Laat het voorbeeld van je geloof ons inspireren en steunen. Blijf onze Moeder en bid voor de Kerk van Uw Zoon. Eens keren we terug.

Oostrum's Weekblad | 1977 | | pagina 3