SAMEN MET ELKAAR IN 1977. En weer is een jaar voorbij, Kalenderblad na kalenderblad hebben we weg kunnen scheuren, tot we er geen enkele meer overhielden. We zullen ze ook echt niet meer nodig hebben want "voorbij is voorbij". Maar wat je niet zo gemakkelijk van je af kunt gooien als bladzijden van een oude kalender die afgedankt wordt, dat zijn al die gebeurtenissen die je leven uitmaakten in die 365 dagen: de fijne dingen, waarom je kon lachen en v/aar je intens van kon genieten. Die fijne belevenissen: je wilt ze niet vergeten. Maar de pijnlijke dingen die krassen en lidtekens achterlaten: die kun je niet vergeten En we weten het al van te voren: het nieuwe jaar zal wéér zo iets zijn, weer een mengelmoes van lief en leed, al weten we nog niet in welke vorm ons deze mengelmoes zal v/orden opgediend. Laten we in ieder geval het spreekwoord in ons doordringen gedeelde vreugd is dubbele vreugd, gedeelde smart is halve smart Van de eerste christenen staat - vrij vertaald - dit ge schreven: ziet eens hoe zij attent zijn voor elkaar, hoe zij het leven met elkaar delen. Dit was blijkbaar hun visite-kaartje en dat maakte kenne lijk veel indruk. Laten ook wij het met elkaar weer v/illen waar maken in 1977= Niet waar mijn wieg stond is bepalend, maar of we ons hart op de goede plaats hebben zitten, is voornaam. Elders of hier geboren, de vraag is nu: of we als medemensen bij elkaar willen horen. Ik hoop dat wij als mensen die zweren bij de goede zaak van Jezus Christus veel voor elkaar mogen betekenen. We zijn op elkaar aange wezen, we hebben elkaar zo nodig. Op dié regel van naastenliefde, van solidariteit ge meenschapszin heeft God immers onze wereld gebouwd. Laten we samen voortbouwen op dat goddelijk fundament. Dat is betrouwbaar, dat is degelijk, daar zal zegen op rusten. Moge het voor ons allen een gezegend jaar worden, te be ginnen met een fijne, gezellige Nieuwjaarsdag. Met deze wens voor Oostrum besluit ik mijn praatje. UW PASTOOR.

Oostrum's Weekblad | 1976 | | pagina 6