STICHTING PAX-CHRISTI KINDERHULP0 maart 197&° Pax Christi kinderhulp, een organisatie van bijna vijftien jaar oud die in die jaren voor duizenden kinderen uit West-Berlijn en Noord-Ierland een vakantie gezin in Nederland heeft verzorgd, verwacht opnieuw de medewerking te krijgen van honderden Nederlandse gezinnen» Om het aantal van l600 kinderen dat begin juli naar ons land komt te kunnen onderbrengen, zijn aanmeldingen nodig van nieuwe adressen,. Van ouders die kinderen uit het geïsoleerde deel van de wereldstad Berlijn vijf weken lang aan normale gezinsomstandig heden willen laten wennen» Elk jaar nodigen ruim dui- zend gezinnen hun vakantiepleegkind weer uit, maar om uiteenlopende redenen is telkens aanvulling nodigo Een gezamenlijke aktie van Nederlandse organisaties die zich metvakantiegezinnen bezighouden via het t.v»- programma Werkwinkel heeft een overweldigend resultaat gehadmaar het merendeel van de verzoeken ging uit naar Nederlandse kinderen» Weliswaar heeft Pax Christi Kinder hulp via de televisie-oproep ^400 aanmeldingen ontvangen, maar dit aantal is niet voldoende om West-Berlijnse probleemkinderen een vakantie in Holland te kunnen be loven» Pax Christi hoopt vóór 15 april nog een groot aantal aanmeldingen binnen te krijgeno Maatschappelijk werkers, doktoren, leiders van kinder tehuizen, jeugdwerkers en vele anderen die zich bezig houden met de Berlijnse Jeugd hebben Pax Christi Kinder hulp verzekerd dat de noodzaak van een aktie onbetwist baar blijft bestaan, zelfs nu West-Berlijn niet meer brandhaard van de internationale politiek is» Of zoals een leidster van. een kindertehuis tegen Pax Christi Kinderhulp verklaarde: nDe situatie in West-Berlijn werkt op den'duur voor alle inwoners nbedrückendno Ook volwassenen krijgen last van Inselkoller (eiland-kolder) Een spanning als gevolg van de vreemde eilandsituatie van de stado De vraag wat de toekomst West-Berlijn zal brengen wordt steeds beklemmendero De onzekere politieke situatie, Bondsrepubliek of iets anders en als het wat anders is, wat wordt het dan?, legt een spanning op alle mensen"-» - Mévrouv/ Heckman van het kindertehuis in de Kruppstrasse - 2 - -• c f 4

Oostrum's Weekblad | 1976 | | pagina 2